США, Британія та Канада запровадили нові санкції проти Ірану 

Поділитися
США, Британія та Канада запровадили нові санкції проти Ірану  © Getty Images
Країни запроваджують нові обмеження напередодні річниці протестів в Ірані, які влада Тегерана жорстко придушувала. 

США, Велика Британія і Канада запровадили нові санкції проти Ірану напередодні річниці смерті іранської дівчини курдського походження Махси Аміні, що спричинила багатомісячні антиурядові протести, які часто зазнавали жорстокого придушення. Про це повідомляє Reuters.

22-річна Аміні померла 16 вересня минулого року після того, як її заарештували за нібито нехтування законами шаріату. Смерть дівчини спровокувала кількамісячні антиурядові протести, які стали найбільшим виступом проти іранського режиму за останні роки. Сили безпеки Ірану наразі розгорнуті в рідному місті дівчини в очікуванні заворушень на вихідних.

США, Велика Британія і Канада, разом із ЄС, оголосили про низку санкцій проти Ірану, посилаючись на широкомасштабне і часто насильницьке придушення протестів після смерті Аміні.

"Трагічна смерть Махси під вартою так званої "поліції моралі" Ірану викликала демонстрації по всьому Ірану, які зіштовхнулися з невимовним насильством, масовими арештами, системними перебоями в роботі інтернету і цензурою з боку іранського режиму", - йдеться в заяві державного секретаря США Ентоні Блінкена.

"Ми продовжимо вживати відповідних заходів разом з нашими міжнародними партнерами, щоб притягнути до відповідальності тих, хто придушує реалізацію прав людини в Ірані", - сказав він, додавши, що Канада, Австралія та інші партнери також запроваджують санкції цього тижня.

Міністерство фінансів США в окремій заяві повідомило, що запровадило санкції проти понад двох десятків осіб та організацій, пов'язаних із "насильницьким придушенням" протестів після смерті Аміні, тиском на інакомислення та обмеженням доступу до інтернету.

За даними відомства, санкції спрямовані проти 29 осіб і груп, включаючи 18 ключових членів Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) і правоохоронних органів Ірану, а також керівника тюремних організацій країни. Санкції спрямовані і проти чиновників, причетних до інтернет-блокади Ірану, а також кількох ЗМІ.

"Сполучені Штати продовжуватимуть вживати колективних заходів проти тих, хто придушує реалізацію іранцями своїх прав людини", - йдеться в заяві заступника міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Браяна Нельсона.

Радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван сказав, що найближчими днями Вашингтон запровадить ще більше санкцій.

"Ми продовжимо запроваджувати санкції щодо поведінки Ірану, незалежно від того, чи це нехтування основними нормами прав людини, що містяться у Загальній декларації, чи це пов'язано з роботою, яку Іран проводить з надання зброї Росії для вбивства українських цивільних, і ми матимемо більше визначень щодо цього найближчими днями", - зазначив Салліван.

США вдаються до заходів, спрямованих на постачання іранських безпілотників до Росії, що відображає їхню стурбованість військовою співпрацею Тегерана та Москви.

Велика Британія окремо оголосила про свої санкції, спрямовані проти іранських високопосадовців, відповідальних за виконання закону про обов'язкове носіння хіджабу в Тегерані, зокрема проти міністра культури Ірану, його заступника, мера Тегерана і речника іранської поліції.

У новому пакеті санкцій Канади, який став чотирнадцятим з жовтня минулого року проти Ірану, перераховані обмеження проти шести осіб. Серед них - члени КВІР і Вищої ради з питань культурної революції.

Раніше повідомлялося, що Іран подвоїв зусилля, аби зобов’язати жінок носити хіджаб, попри постійні акти непокори. “Поліція моралі” знову почала патрулювати вулиці, вистежуючи жінок, які відмовляються носити, або носять неналежним чином хустки. Багато жінок в Ірані кажуть, що протести стали переломним моментом, і що б їм не загрожувало, вони не повернуться до носіння хіджабу.

Водночас, влада продовжує закривати підприємства, якщо вони дозволяють клієнткам або співробітницям бути без головних уборів, а студентки університетів можуть бути виключені за недотримання дрескоду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі