Обмін ув'язненими між США та Іраном може відбутися вже на початку наступного тижня — Bloomberg

Поділитися
Домовленості є частиною ширшої дипломатії щодо ядерних обмежень.

США та Іран мають намір обмінятися ув'язненими вже на початку наступного тижня, у межах угоди, що розглядається як перший крок до нових переговорів про відновлення обмежень на ядерну програму Тегерана. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на джерела.

Точна дата обміну ще не визначена, але, швидше за все, це відбудеться у понеділок, 18 вересня, за день до того, як світові лідери зберуться у Нью-Йорку на щорічну зустріч Генеральної Асамблеї ООН.

Угода, у межах якої США також дозволили Ірану отримати доступ до шести мільярдів доларів, заморожених на рахунках у Південній Кореї, вже викликала критику на адресу президента Штатів Джо Байдена за те, що він заохочує Тегеран до подальшого захоплення заручників і не повинен укладати жодних угод з режимом.

"Як ми говорили з самого початку, ми прагнемо досягти домовленості про звільнення п'яти незаконно утримуваних американців", - сказала прес-секретар Ради національної безпеки США Адрієнн Вотсон. 

Адміністрація Байдена відкинула заяви Ірану про те, що не буде жодних обмежень на використання шести мільярдів доларів від продажу нафти, які будуть розблоковані в межах обміну ув'язненими, наполягаючи на тому, що Ірану буде дозволено використовувати ці кошти виключно в гуманітарних цілях.

У межах очікуваної угоди про обмін п'яти американців, утримуваних Іраном, на п'ятьох іранців, які перебувають під вартою в США, держсекретар Ентоні Блінкен повідомив Конгресу про виняток, який запевнить німецькі, ірландські, катарські, південнокорейські та швейцарські банки у тому, що вони можуть переказати заблоковані шість мільярдів доларів з Південної Кореї, не боячись натрапити на санкції США.

Представники адміністрації також відкинули критику цієї угоди. Одна людина, знайома з цим питанням, сказала, що шість мільярдів доларів - це дохід, який Іран заробив за адміністрації Дональда Трампа, коли США надали дозвіл таким країнам, як Китай, Індія, Японія і Туреччина, серед інших, продовжувати купувати іранську нафту, не наражаючись на штрафи.

США сподіваються, що обмін ув'язненими розчистить шлях до ширшої дипломатії, спрямованої на запровадження обмежень на ядерні програми Ірану. Штати визнають, що відновлення ядерної угоди 2015 року, яка встановила обмеження на збагачення урану в Тегерані і від якої Трамп відмовився у 2018 році, не виглядає політично життєздатним.

Раніше повідомлялося, що американські та іранські офіційні особи обговорюють також інші заходи щодо деескалації відносин, зокрема, розширення співпраці Ірану з Міжнародним агентством з атомної енергії. Вашингтон також вимагає від Тегерана припинити продаж Москві ударних безпілотників, які російські війська використовують у війні проти України. 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі