Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 22 жовтня підтвердила свою рішучу проізраїльську позицію, незважаючи на зростаючу критику з боку своїх співробітників, а також жорстко розкритикувала Іран за прагнення посіяти «насильство і хаос» на Близькому Сході.
Близько 800 співробітників органів влади ЄС зробили написали фон дер Ляєн наприкінці минулого тижня звернення, протестуючи проти того, що вони вважають невиправданою упередженістю на користь Ізраїлю у війні між Ізраїлем і ХАМАСом. Протест виник після того, як президентка не згадала про підтримку палестинської державності з боку ЄС у своїй промові 19 жовтня у Вашингтоні – незважаючи на те, що рішення за принципом «двох держав» є ключовою частиною позиції європейських країн, зазначає POLITICO.
Проте фон дер Ляєн поcилила свою попередню позицію під час виступу 22 жовтня перед молодіжною організацією своєї німецької правоцентристської політичної групи ХДС/ХСС (об’єднання Християнсько-демократичного союзу і Християнсько-соціального союзу) в Брауншвейгу (Німеччина).
Президентка Єврокомісії знову не згадала про палестинську державність, а натомість просто послалася на необхідну гуманітарну допомогу, сказавши «немає ніякого протиріччя між солідарністю з Ізраїлем і наданням гуманітарної допомоги в Газі».
Фон дер Ляєн порівняла війну в Ізраїлі та в Україні:
«Всі ці конфлікти мають одну спільну рису: це боротьба між тими, хто прагне миру, рівноваги, свободи і співпраці – і тими, хто не хоче нічого цього, тому що отримує вигоду від хаосу і безладу», – сказала фон дер Ляєн у своєму виступі на з'їзді молодіжного крила ХДС/ХСС.
Вона зайняла дуже критичну позицію щодо Ірану, заявивши, що Тегеран стоїть за ХАМАСом.
«Іран не зацікавлений в тому, щоб в цьому регіоні настав мир. Навпаки, Іран хоче розпалювати насильство і хаос, тому що це забезпечує його вплив», – заявила фон дер Ляєн.
Нагадаємо, на думку аналітиків POLITICO, ескалація конфлікту між Ізраїлем та ХАМАСом «показала безсилля ЄС». Європа отримала роль «неурядової організації з добрими намірами», чиї гуманітарні внески вітаються, але в інших випадках вона ігнорується.
Раніше, після розмови між фон дер Ляєн і генсеком ООН Антоніу Гутеррешем, Єврокомісія заявила про збільшення втричі гуманітарного фінансування Сектору Гази – з 25 мільйонів євро до 75 мільйонів євро.