Глава Євроради закликав до стабільної та конструктивної співпраці з Китаєм

Поділитися
Глава Євроради закликав до стабільної та конструктивної співпраці з Китаєм
Також Мішель закликав Пекін використати свій вплив на Москву для припинення війни проти України.

Президент Європейської Ради Шарль Мішель у п'ятницю, 19 травня, заявив, що в інтересах ЄС підтримувати «стабільну та конструктивну» співпрацю з Китаєм, в той час, як лідери країн G7 зустрічаються на саміті в Японії, де однією з тем переговорів буде використання Пекіном «економічного примусу». Про це повідомляє Reuters.

Очікується, що лідери G7 опублікують спільну заяву з розділом, присвяченим Пекіну, в якому будуть перераховані питання, що включають «економічний примус та іншу поведінку Китаю», заявив американський чиновник.

Лідери країн G7 обмірковують, як застерегти другу за величиною економіку світу від того, що вони вважають загрозою для глобальних ланцюгів поставок і економічної безпеки, не відштовхнувши при цьому потужного і важливого торговельного партнера.

«ЄС прагне знизити ризики, зменшити надмірну залежність і диверсифікувати свою діяльність, щоб протистояти недобросовісній практиці. Стабільні та конструктивні відносини з Китаєм відповідають нашим спільним інтересам», - заявив Мішель на брифінгу в Хіросімі.

«Враховуючи його роль у міжнародній спільноті та розмір його економіки, Китай має особливу відповідальність у світі і повинен грати за міжнародними правилами», - додав Мішель.

Пекін традиційно є одним з головних торговельних партнерів Росії завдяки енергоносіям і РФ збільшила свою залежність від Китаю у сфері державних доходів від експорту після того, як західні імпортери розірвали зв'язки з Москвою на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Мішель закликав Китай використати свій вплив на Москву для припинення війни проти України.

«Ми закликаємо Китай натиснути на Росію, щоб вона припинила свою військову агресію», - зазначив Мішель.

Раніше повідомлялося, що глави держав Центральної Азії зібралися в китайському Сіані для особистої бесіди з Сі Цзіньпіном, щоб підтвердити обіцянки «тривкої» дружби. Сі представив широкий план, покликаний допомогти підняти Центральну Азію на новий рівень розвитку — від розбудови інфраструктурних мереж до стимулювання торгівлі, уникаючи при цьому «зовнішнього втручання».

Саміт Сі з лідерами країн Центральної Азії помітно збігається із зустріччю лідерів «Великої сімки» в Японії. Очікується, що демонстрація солідарності з боку сусідів Пекіна контрастуватиме з «негативним» образом Китаю, який буде представлений на саміті G7.

 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі