Естонія шукає способи висилати з країни тих, хто вирішить отримати російське громадянство, оскільки такий крок може становити загрозу національній безпеці європейської країни.
Зокрема прем'єр-міністерка Кая Каллас нагадала, що Російська Федерація порушила всі принципи міжнародного права, коли напала на Україну. За її словами, у цьому контексті необхідно враховувати й інші аспекти того, як Російська Федерація хоче підірвати безпеку Естонії та наших союзників, пише Postimees.
«Наприклад, Російська Федерація практикувала напади на країни Балтії під час військових навчань, постійно подає ворожі та неправдиві відомості про західні країни офіційними каналами або зовсім нещодавно знову почала організовувати в'їзд нелегальних мігрантів до Європейського Союзу», - каже прем'єр-міністр.
Візьмеш російське громадянство - готовий вступити в російську армію
На думку Каллас, людина, яка тривалий час прожила в Естонії, завдяки незалежним ЗМІ мала змогу скласти правдиве уявлення про війну Росії проти України та про ставлення демократичного світу до російської агресії, але добровільно вирішила прийняти російське громадянство, то «це явний сигнал, який естонська держава не може ігнорувати».
«Коли людина, яка проживала в Естонії, вирішує прийняти громадянство РФ у той час як Росія нападає на українську державу, свідчить про те, що в разі необхідності в рамках мобілізації вона готова вступити до російської армії та безпосередньо брати участь у війні. Це вже загроза безпеці Естонії і дуже чіткий сигнал, який естонська держава не може ігнорувати", - відповідає Каллас.
Правова основа є: загроза безпеці
Каллас нагадує, що посвідка на проживання довготермінового мешканця може бути анульована згідно статті 241 Закону про іноземців, якщо людина становить загрозу громадському порядку і національній безпеці.
«Кожна процедура індивідуальна і ґрунтується на оцінці небезпеки, що виходить від конкретної людини. У ситуації, коли отримання людиною російського громадянства є явним сигналом підтримки тероризму і дій Російської Федерації проти Естонії та наших союзників, безумовно, необхідно розглянути питання про придатність цієї людини до життя в демократичній країні, яка дотримується прав людини», - наголосила Каллас.
Нагадаємо, прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що зацікавлена в тому, аби стати наступним генсеком НАТО.