Чехія скоротила витрати на допомогу українським біженцям більш як на третину. Ще у червні держава видала майже 1,7 мільярда на гуманітарну допомогу, солідарний внесок домогосподарствам, в яких проживають українці, та їхнє екстрене житло.
У липні витрати вже впали приблизно до 1,1 мільярда крон. Про це з посиланням на дані Мінфіну та Мінпраці повідомляє видання Zoznam Zpráv.
"Економія обумовлена п'ятою поправкою до закону "Lex Ukraina", яка набула чинності в липні і яка вкотре переглянула допомогу біженцям", - йдеться в повідомленні.
Згідно з опублікованими даними, у червні держава виплатила 164,2 мільйона крон солідарних внесків. У липні допомогу перестали виплачувати.
Поки що найбільше падіння зафіксовано у виплаті гуманітарної допомоги. Дані, отримані редакцією Zoznam Správ від Міністерства праці та соціальних справ, показують, що у липні вони виплатили 46 000 виплат на суму 382 мільйони крон. Це означає скорочення на 70 000 бенефіціарів у порівнянні з попереднім місяцем та економію майже 417 мільйонів крон.
Міністр праці та соціальних справ Маріан Юречка (KDU-ČSL) також пояснює падіння тим, що через зміну умов підтримки Lex Ukraine V частина біженців з країни виїхала назад на батьківщину.
І ще більше українців теж почали працювати. "Очевидно, що це вплинуло і на зайнятість, яка продовжує зростати", - наголошує Юречка. У липні, за даними Бюро праці, працювало майже 110 000 біженців із тимчасовим захистом.
Також Чехія готує спеціальну програму добровільного повернення біженців до України. Водночас влада має намір продовжити на один рік надання тимчасового захисту тим, хто прибуває до кінця березня 2025 року.
За даними МВС, у Чехії перебуває 360 900 біженців з України, більшість із яких жінки та діти.
Зазначимо, за даними українських прикордонників, спочатку повномасштабного вторгнення Росії в Україну за кордон виїхали і не повернулися 2,4 млн. громадян.