Із початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну за кордон виїхали та не повернулися 2,4 млн громадян. Водночас іноземці під час великої війни більше в'їжджають, аніж залишають країну.
Такі дані наводить Опендатабот за інформацією від Державної прикордонної служби.
За шість місяців цього року з України виїхали 8,2 млн громадян, а в’їхали - 7,97 млн. Така різниця 230 тисяч осіб — майже в 11 разів менша показника першого півріччя торік. Тоді Україну покинуло на 2,62 млн осіб більше, ніж заїхало. У другому півріччі 2022 люди все ж активніше поверталися до України - тоді прибуло на 149 тисяч громадян більше, ніж виїхало.
У березні та квітні поточного року кількість українців, які повернулися на Батьківщину, перевищувала кількість тих, хто виїжджав. Але вже з травня ситуація змінилася у протилежний бік — це пов’язано з початком літніх відпусток. Водночас із лютого 2023 року в Україну в’їхало на 12,2 тисячі іноземців більше, ніж виїхало.
«Загалом за півтора роки державні кордони перетнули 50 млн разів. Із них залишили Україну 26,36 млн осіб, а в’їхали - 23,66 млн осіб. Варто зазначити, що дані від Держприкордонслужби про людей, які офіційно перетнули кордон України, значно різняться від показників ООН. Так, в ООН говорять про 6,26 млн українських біженців», - додали в Опендатабот.
Нагадаємо, у Канаді з жовтня 2023 року планують запустити нову імміграційну програму підтримки біженців із України, які зможуть отримати статус резидента. Щоб відповідати вимогам, громадяни України повинні перебувати у Канаді зі статусом тимчасового мешканця та мати одного чи кількох членів сім'ї у Канаді. До тих, хто має право, входять українське подружжя, громадянські партнери, батьки, бабусі та дідусі, брати та сестри, а також діти чи онуки громадянина чи постійного жителя Канади.