Верховна Рада узаконила віртуальний реверс газу

Поділитися
Верховна Рада узаконила віртуальний реверс газу © fgsz.hu
Парламент України в четвер, 4 лютого, вніс поправки до Митного кодексу (№3074), легалізувавши операції заміщення природного газу (віртуальний реверс, backhaul). У результаті вітчизняним газотранспортникам не доведеться разом із "Нафтогазом" ламати голову, як юридично оформити переміщення й заміщення транспортованого газу.

Парламент України в четвер, 4 лютого, вніс поправки до Митного кодексу (№3074), легалізувавши операції заміщення природного газу (віртуальний реверс, backhaul). У результаті вітчизняним газотранспортникам не доведеться разом із "Нафтогазом" ламати голову, як юридично оформити переміщення й заміщення транспортованого газу.

Припустімо, ви купили газ на східному кордоні (хоча давненько цього не було) і хочете поставити його в Кременчук або Львів. То навіщо ганяти його по трубопроводах! Завжди - при розумній диспетчеризації газотранспортної системи - вигідніше й простіше зробити це з допомогою операції заміщення газу. У газотранспортній системі завжди є газ. Тепер, крім, зрозуміло, всіх договорів і митних процедур, достатньо буде вказати адресата та обсяг, що заміщається. А не ганяти по колу сто сотень документів про його наявність і належність.

Ухвалення закону вже привітала НАК "Нафтогаз України", яка останні роки закликає газові компанії країн Центральної й Східної Європи працювати в такому режимі та уже домовилася про це з угорським оператором FGSZ.

"Ми зможемо теоретично зараховувати один газ за рахунок реверсного газу. Ми одержуватимемо реверсний газ без фізичного переміщення газу", - пояснив народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Віктор Пинзеник. За його словами, прийняті зміни дадуть можливість заощадити значні кошти на транзиті й відкривають для України шлях до повної відмови від поставок російського газу. Але це - на його думку.

Згідно з прийнятим законом, стаття 232 Митного кодексу України доповнена частиною другою такого змісту: "Митний контроль і митне оформлення обсягів природного газу по операції заміщення природного газу (бекхол) здійснюється відповідно до заявленого митного режиму... а також актом приймання-передавання природного газу між перевізниками-операторами газотранспортних систем України й суміжної іноземної держави (окремо по кожному пункту приймання-передавання газу) і/або перевізником-оператором газотранспортної системи України й оператором газосховища, що містить інформацію про обсяги природного газу по операції бекхол".

"Порядок здійснення митного контролю над обсягами природного газу по операції бекхол визначається центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування й реалізує державну політику в сфері фінансів", - уточнив народний депутат від фракції БПП Максим Курячий.

Відповідно до інших внесених доповнень у Митний кодекс, "митне оформлення природного газу, переміщеного трубопровідним транспортом через митний кордон України по зовнішньоекономічних договорах, здійснюється на підставі даних актів приймання-передавання природного газу між сторонами зовнішньоекономічних договорів і оперативного балансового рахунку (ОБР) за звітний період (місяць), між перевізниками-операторами газотранспортних систем України й суміжної іноземної держави".

Законом також передбачено, що митне оформлення у відповідний митний режим балансуючих обсягів природного газу здійснюється протягом 30 днів після закінчення дії договору.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі