Уряд вирішив перекрити Януковичу доступ до майбутнього видобутку нетрадиційного газу в Україні

Поділитися
Уряд вирішив перекрити Януковичу доступ до майбутнього видобутку нетрадиційного газу в Україні
Частка в 10%, яка досить несподівано дісталася "СПК-Геосервіс" у проектах із видобутку нетрадиційного (так званого сланцевого) газу на Юзівській та Олеській площах, має відійти державі.

Частка в 10%, яка досить несподівано дісталася "СПК-Геосервіс" у проектах із видобутку нетрадиційного (так званого сланцевого) газу на Юзівській та Олеській площах, має відійти державі. Глава Міністерства екології та природних ресурсів України Андрій Мохник заявив, що уряд розглядає чотири варіанти, як це зробити. Shell не заперечує.

Нагадаю, 24 січня 2013 р. англо-нідерландський концерн Shell і компанія "Надра Юзівська" підписали угоду про розподіл продукції (УРП) по Юзівській газоносній площі, розташованій частково в Донецькій і Харківській областях. Компанія "Надра Юзівська" - спеціально створене спільне підприємство для реалізації зазначеного проекту. 90% у цьому СП належить НАК "Надра України", а 10% - до цього невідомому ТОВ "СПК-Геосервіс".

Це саме ТОВ "СПК-Геосервіс" також одержало 10% в УРП із американською компанією Сhevron по розробці Олеської площі як учасник СП "Надра Олеська".

Після такого "злету" мало кому відомої компанії "СПК-Геосервіс" і спроб журналістів познайомитися з новачками ближче з'явилося ще більше запитань і думок. На ринку висловлювалися припущення, що насправді "СПК-Геосервіс" є ширмою (фірмою-прокладкою) для колишнього президента Віктора Януковича та його Сім'ї. Колишній міністр енергетики Едуард Ставицький в інтерв'ю DT.UA усіляко спростовував будь-який свій стосунок до цих компаній.

Отже, колишній уряд планував, що Shell і Сhevron добуватимуть нетрадиційний газ в Україні не самі, а з українськими партнерами - спільними підприємствами, створеними за участі НАК "Надра України" (частка 90%) і компанії "СПК-Геосервіс" (10%). Спільні підприємства "Надра Юзівська" та "Надра Олеська" є стороною угод про розподіл продукції з Shell і Сhevron по Юзівській та Олеській площах. А от компанія "СПК-Геосервіс" прямого стосунку до УРП не має. Її участь чи неучасть у названих вище проектах - це рішення української сторони. Тому глава Shell в Україні Грехем Тайлі на запитання, чи не спричинить зміна учасників СП "Надра Юзівська" та "відхід" "СПК-Геосервіс" перегляд усієї угоди про розподіл продукції, відповів, що "це справа тільки української сторони, тому що стосується додаткової операційної угоди", а не самої УРП. При цьому він зазначив, що його компанія не матиме нічого проти таких дій української держави.

Міністр екології та природних ресурсів Андрій Мохник, у свою чергу, заявив, що уряд розглядає кілька варіантів усунення компанії-посередника, так званої прокладки, з угод із іноземними інвесторами щодо видобутку нетрадиційного (сланцевого) газу в Україні.

За словами глави Мінекології, уряд хоче вибрати такий варіант, який не дасть можливості цій компанії-посереднику затягти весь процес шляхом подачі судових позовів на такі дії уряду. "Уряд напрацював чотири варіанти можливого виведення компанії-прокладки з угоди", - сказав він.

Міжвідомча комісія з організації укладання та виконання угод про розподіл продукції розглядає варіанти виведення товариства з обмеженою відповідальністю "СПК-Геосервіс" (Київ) зі складу учасників УРП на Юзівській (Донецька та Харківська області) і Олеській (Львівська область) газоносних площах.

"На порядку денному засідання Міжвідомчої комісії з організації укладання та виконання угод про розподіл продукції 4 квітня виносилося питання виведення зі складу учасників угод про розподіл продукції на ділянках Юзівська та Олеська компанії "СПК-Геосервіс", - сказав А.Мохник.

За словами міністра, на засіданні було запропоновано кілька варіантів виведення "СПК-Геосервіс" зі складу учасників УРП на зазначених ділянках.

Перший - відмова ТОВ "СПК-Геосервіс" від своєї частки в статутному капіталі ТОВ "Надра Олеська" і ТОВ "Надра Юзівська" на користь держкомпаній ТОВ "Надра Олеська" і ТОВ "Надра Юзівська", або дочірнього підприємства Національної компанії "Надра України", або іншого держпідприємства.

Другий варіант - вихід ТОВ "Надра Юзівська" і ТОВ "Надра Олеська" з УРП на ділянках Юзівська та Олеська з передачею права участі в зазначених угодах на користь іншої контрольованої державою компанії.

Третій - зміна учасників (засновників) ТОВ "СПК-Геосервіс" на користь контрольованих державою компаній. Четвертий варіант - виведення з учасників господарюючих суб'єктів з боку України.

А.Мохник наголосив на пріоритетності передачі права участі в УРП на користь спеціально створеного товариства з обмеженою відповідальністю, яке перебуватиме під стовідсотковим контролем держави. Це, на його думку, дасть змогу державі уникнути істотних матеріальних ризиків, пов'язаних із виконанням умов УРП.

Подивимося, як та в який спосіб новий уряд "знешкоджуватиме" "геопоглиблення" попереднього.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі