Реформа ЖКГ

Поділитися
Енергоефективність мовою офіційних цифр. Без коментарів.

Щоб не склалося враження, що насправді нічого не відбувається із заявлених планів підвищення енергоефективності (хоча вона або є, або ні), надаємо читачам суху інформацію про реалізацію енергоефективних заходів у 2010-2011 роках в житлово-комунальному господарстві, як їх трактують чиновники. А ви вже самі вирішуйте, мало це чи ні…

У 2010 році в рамках Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки здійснювалося фінансування в житлово-комунальному господарстві за заходом «впровадження технологій, що передбачають використання теплових насосів, електричного теплоакумуляційного обігріву та гарячого водопостачання на підприємствах комунальної форми власності та в бюджетних установах».

На реалізацію зазначеного заходу у 2010 році було виділено:

- з державного бюджету - 210500,0 тис. грн.;

- із місцевих бюджетів - 814,5 тис. грн.;

- з інших джерел фінансування - 140126,1 тис. грн.

У 2010 році зазначені кошти було спрямовано на реалізацію 128 проектів.

Крім того, за рахунок виконання регіональних програм підвищення енергоефективності у 2010 році та у першому півріччі 2011 року в житлово-комунальному господарстві досягнуто таких показників:

- реалізовано 3442 заходи з підвищення енергоефективності;

- обсяг освоєних коштів на їх реалізацію становив 5660,27 млн. грн., у тому числі:

- з державного бюджету - 159,39 млн. грн.;

- з місцевих бюджетів - 300,73 млн. грн.;

- кошти підприємств - 1212,04 млн. грн.;

- з інших джерел - 3988,11 млн. грн.;

- обсяг економії первинних енергетичних ресурсів (ПЕР) від впровадження заходів становив 1775,41 тис. тонн умовного палива (у.п.) на суму 3550,8 млн. грн.

Найвагоміші енергоефективні заходи, реалізовані в регіонах у житлово-комунальному господарстві за зазначений період у низці областей, зокрема такі.

Волинська область

1. Введення в експлуатацію нового енергозберігаючого котла «Калвіс 140» для переведення опалення на використання місцевих видів палива (торфу, дров, відходів деревообробки). Місце впровадження - Волинська область, Ківерцівський район, смт Цумань, дитячий навчальний заклад. Вартість - 0,084 млн. грн. (кошти місцевого бюджету). Обсяг економії ПЕР - 24,605 тонни у.п.

2. Після повної реконструкції відкрито фабрику з виробництва паливних гранул «Старовижівське паливо - торф». На підприємстві планується виробляти 10 тис. тонн гранул на рік.

Житомирська область

1. В області розгорнуто виробництво паливних гранул і брикетів із відходів деревини (ПП «Саксонік» Баранівського району, ПП «СІТ» Олевського району, ТОВ «ПелетЕнергоУкраїна» Ємільчинського району), що забезпечило скорочення обсягів споживання природного газу та ширше використання місцевих енергоресурсів.

2. Реконструкція котельні з установленням додаткового котла на альтернативному виді палива. Місце впровадження - Житомирська область, Житомирський район, с. Висока Піч, вартість - 1,743 млн. грн. (кошти державного бюджету), обсяг економії ПЕР - 580,0 тонн у.п.

Закарпатська область

1. У м. Рахів, де відсутній природний газ, введено в експлуатацію два котлові агрегати, які використовують альтернативне паливо - відходи деревини. Це дозволило зменшити собівартість виробництва теплоенергії для населення на третину.

2. Проводяться роботи з модернізації котельного господарства, а також переведення на електроопалення з використанням зонних тарифів електроенергії. Понад 97% бюджетних установ області оснащено автономними котельнями, які використовують сучасні котли з високим ККД.

Запорізька область

1. Переведення у м. Приморськ котельні на місцеві види палива (відходи деревини). Економія ПЕР становила 0,371 тис. тонн у.п. (0,928 млн. грн.).

2. Реалізовано пілотний проект переходу на електроопалення загальноосвітньої школи в с. Гирсівка Приазовського району.

3. Встановлено два соломоспалюючі теплогенератори для забезпечення тепловою енергією об’єктів бюджетної сфери у Приазовському районі с. Чкалово, с. Нововасилівка). Річна економія вугілля - 0,9 тис. тонн.

4. У с. Полтавка Гуляйпільського району встановлено соломоспалюючий теплогенератор. Річна економія вугілля - 0,25 тис. тонн, електроенергії - 3,5 тис. кВт•год.

5. Переведення чотирьох загальноосвітніх закладів на електроопалення. Місце впровадження - Запорізька область, Приазовський район, вартість - 1724,0 тис. грн. (кошти державного та місцевого бюджетів), обсяг економії ПЕР - 0,22 тис. тонн у.п.

Івано-Франківська область

1. У Манявській ЗОШ Богородчанського району за рахунок встановлення котла на відходах деревини потужністю 320 кВт у 2010 році зекономлено 49,6 тонни у.п. (60% порівняно з минулим роком), економія бюджетних коштів становила 69,8 тис. грн.

2. Впроваджено систему електричного теплоакумуляційного обігріву потужністю 280 кВт у Яворівській ЗОШ Косівського району. Зекономлено 48,5 тонни у.п. (45,5%), економія коштів - 25,8 тис. грн.

3. Здійснено заміну котлів з реконструкцією системи опалення у Снятинській центральній районній лікарні, при цьому зекономлено 77,8 тис. грн. бюджетних коштів.

Київська область

1. Впроваджено електроопалення в Калинівській ЗОШ №1 (зекономлено 0,16 тис. тонн у.п.).

2. Встановлення чотирьох котлів, які працюють на пелетах, у школі №1 м. Боярка (зекономлено 0,1 тис. тонн у.п.).

Кіровоградська область

Введення в експлуатацію двох міні-котелень для опалення соціальної сфери, КП «Енерговодоканал», смт Смоліно, Маловисківський район (зекономлено 487,0 тис. кубометрів природного газу, 250 тис. кВт•год електроенергії).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі