Осінній «цінопад»

Поділитися
Виявляється, у нашій країні бензин може не тільки дорожчати! За останній тиждень ціна бензину марки АІ-95 знизилася в середньому на 30 коп...

Виявляється, у нашій країні бензин може не тільки дорожчати! За останній тиждень ціна бензину марки АІ-95 знизилася в середньому на 30 коп. і становить 4,10 грн. за літр на більшості заправок, бензину АІ-92 — приблизно 4,07 грн., а дизельного палива — на рівні 3,95 грн. за літр. Утім, в окремих регіонах країни зміна цін не така помітна і значна.

За словами віце-прем’єр-міністра України з питань ПЕК Андрія Клюєва, уряд знайшов спільну мову з нафтотрейдерами. Причому залишилися відносно задоволеними не лише великі оператори нафторинку, а й численні порівняно малі торговці моторним паливом.

З огляду на зниження ціни на нафту в усьому світі, зменшення цін на бензин стало можливим і в нашій країні. Більше того, відмова від ідеї запровадження мита на імпорт нафтопродуктів відіграла не останню роль у формуванні цін в Україні. А от ідея запровадити пільги з оподаткування для нафтопереробних підприємств — не найкращий спосіб стимулювати галузь, вважають в Асоціації споживачів нафтопродуктів. Штучне створення переваг для однієї галузі може дати привід для адекватних захисних заходів із боку інших держав, тим самим звівши нанівець досягнутий позитивний ефект.

На засіданні ОПЕК, що відбулося 19 жовтня, розглядали питання про скорочення видобутку нафти на 1 мільйон барелей на добу. Але ще до засідання ОПЕК ціна світлих нафтопродуктів із листопадових поставок зросла на 0,19 дол., до 60,13 дол. за барель, у системі електронних торгів Globex. Хоча, на думку трейдерів, зростання цін на нафту може відбутися лише в тому разі, якщо члени ОПЕК знизять реальний обсяг видобутку, а не офіційні квоти. Минулого місяця реальні обсяги видобутку нафти в країнах — членах ОПЕК становили 27,6 млн. барелей на день, а офіційні квоти дорівнювали 28 млн. барелей на день. Не слід також забувати про те, що країни ОПЕК видобувають не більш як 40% світового видобутку нафти. Крім того, загальний попит на нафту становить близько 84,2 млн. барелей на день.

Реакція українських водіїв на зниження «бензинових цін» була різною. Хтось у перші дні падіння цін запасав бензин у каністри, баночки та пляшечки, а хтось навіть не помітив змін, продовжуючи користуватися картковою системою купівлі бензину.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі