Наглядова рада "Нафтогазу" вважає, що голова НАКу має отримувати не менш як 10,5 млн грн на місяць

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Наглядова рада "Нафтогазу" вважає, що голова НАКу має отримувати не менш як 10,5 млн грн на місяць
Кабмін як власник НАКу повинен буде прийняти окреме рішення по зарплаті і бонусам новому главі НАКу.

"Нафтогаз" очікує затвердження урядом компенсаційного пакета главі "Нафтогазу" із середньомісячною зарплатою 10,5 млн грн, а з урахуванням Стокгольмського арбітражу (у разі, якщо це буде Андрій Коболєв, контракт з яким не продовжено, але який ще якийсь час буде виконувати функції керівника компанії) - понад 28,5 млн грн.

У розпорядження DT.UA потрапило звернення голови наглядової ради "Нафтогазу" Клер Споттісвуд до прем'єра Володимира Гройсмана, в додатку до якого, крім місячного посадового окладу в 2,082 млн грн, перелічено заплановані премії керівникові НАК "Нафтогаз України" на 2019 р. у відсотках до місячної та річної зарплат.

За підрахунками експертів, середньомісячна зарплата керівнику НАКу має становити 10,514 млн грн, усього в 2019 р. разом із преміями - 126 млн 169 тис. 200 грн. Якщо ж до цієї суми приплюсувати закладену наглядовою радою "Нафтогазу" премію за Стокгольмський арбітраж - це 216 млн грн, то цьогорічний дохід голови правління НАКу зросте до 342 млн грн, і тоді його середньомісячна зарплата становитиме 28,5 млн грн.

У своєму зверненні до прем'єра британка Клер Споттісвуд висловила сподівання, що "дія контракту з головою правління "Нафтогазу" повинна бути продовжена". "Ми (наглядова рада "Нафтогазу". - Н.П.) обговорювали компенсаційний пакет голови правління…. Ми звертаємо особливу увагу на те, що рішення про поточний рівень компенсаційного пакета пана Коболєва на початку прийняте акціонером", - йдеться у зверненні.

До компенсаційного пакета, за рішенням наглядової ради, входять премії, що розраховуються у відсотках до місячного посадового окладу - 2 млн 082 тис. грн і річного окладу - 24 млн 984 тис грн. За підрахунками експертів, наглядова рада пропонує почати виплачувати з 1 січня такі доплати:

- квартальна премія за рік - 24 млн 984 тис. грн;

- річна премія за досягнення цілей і ключових показників - 24 млн 984 тис. грн;

- премія за реалізацію цілей у середньострокових проектах (від одного до трьох років) - 24 млн 984 тис. грн;

- премія за особливі досягнення - 12 млн 492 тис. грн;

- премія за реалізацію цілей у довгострокових проектах (від трьох до п'яти років) - 12 млн 492 тис. грн;

- матеріальна допомога на оздоровлення - 1 млн 249 тис. 200 грн.

Якщо підсумувати перелічені доплати, разом за рік вийде 126 млн 169 тис. 200 грн, а середньомісячна зарплата становитиме 10 млн 514 тис. 100 грн.

Крім цього, наглядова рада внесла до цього переліку виплату премії за Стокгольмський арбітраж - 216 млн грн, тоді, як уже згадувалося на початку, цьогорічний дохід Коболєва зросте до 342 млн грн, відповідно, середньомісячна зарплата становитиме 28,5 млн грн.

Доходи бюджету України становлять 1 трлн 26 млн грн, а зарплата голови "Нафтогазу" - 0,342 млрд грн. Тобто доходи держбюджету дорівнюють 2999 зарплатам Коболєва. Водночас витрати на обороноздатність і безпеку держави (212 млрд грн) - це 620 зарплат Коболєва.

Для порівняння: в 2018 р. (з урахуванням додаткових рішень наглядової ради) середньомісячна зарплата Коболєва становила 2 млн 134 тис. 50 грн.

Як повідомлялося в ЗМІ, наглядова рада НАК "Нафтогаз України" подовжила контракт із головою правління Коболєвим на три роки починаючи із 1 січня 2019-го. Наглядовою радою було проігноровано прохання прем'єра Володимира Гройсмана переглянути розмір зарплат і премій Андрію Коболєву.

Однак сьогодні Кабмін не продовжив контракт з Андрієм Коболєва і пообіцяв оголосити новий конкурс на цю посаду.

Наприкінці лютого Коболєв пообіцяв віддавати на благодійність нібито усе зароблене в 2019 р.

У липні 2018-го наглядова рада "Нафтогазу" вирішила виплатити 41 співробітнику компанії премії на загальну суму понад 46 млн дол. за те, що Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу України" до "Газпрому" про недостатні обсяги транзиту газу.

Прем'єр-міністр заявив, що стурбований таким розміром премії, і звернувся з листом до наглядової ради "Нафтогазу", але йому відповіли, що не мають наміру переглядати її.

У січні 2019 р. Гройсман заявив, що 22 березня завершується термін дії контрактів із менеджментом "Нафтогазу", де було зазначено неприйнятні умови щодо зарплат і премій. "Має бути ринкова зарплата, але не захмарна, а винагороди, які будуть у цьому контракті, мають бути повністю залежні від успіхів роботи компанії. Якщо виконаний план по збільшенню видобутку газу, тоді зарплата і бонуси можуть бути дещо вищими", - сказав прем'єр.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі