КС УПОВНОВАЖЕНИЙ РОЗ’ЯСНИТИ

Поділитися
Поки у вівторок у Москві голова правління ВАТ «Газпром» Олексій Міллер і глава НАК «Нафтогаз Укра...

Поки у вівторок у Москві голова правління ВАТ «Газпром» Олексій Міллер і глава НАК «Нафтогаз України» Юрій Бойко обговорювали деталі співробітництва компаній у газовій галузі, зокрема питання врегулювання заборгованості «Нафтогазу» перед «Газпромом» за поставлений раніше газ і діяльність так званого газотранспортного консорціуму, Конституційний суд України приступив до розгляду справи про офіційне тлумачення положень Конституції та Закону «Про міжнародні договори» у зв’язку з укладанням міжурядової україно-російської угоди про стратегічне співробітництво у газовій сфері. Нагадаю, що цією угодою якраз і передбачалося створення газотранспортного консорціуму.

З конституційним поданням із цього питання звернулися дві групи народних депутатів.

48 народних депутатів просять КС офіційно розтлумачити положення статей 9, 18, пункту 31 частини першої статті 85, статей 102, 106, 116 Конституції та частини другу, п’яту статті 7, статті 12, 15, 17 закону «Про міжнародні договори України». Як зазначає ця група депутатів, підставою для нього є «практична необхідність у роз’ясненні й офіційному тлумаченні» статей Конституції, Закону про міжнародні договори, що викликана укладанням угоди між Кабміном України й урядом Росії про стратегічне співробітництво в газовій сфері, підписаного 7 жовтня 2002 року в Кишиневі.

62 народні депутати вважають за необхідне офіційне тлумачення пунктів «а», «е» частини другої статті 7 Закону про міжнародні договори. У цьому конституційному поданні вказується, що воно зумовлене потребою з’ясовування питання про необхідність надання Верховною Радою згоди на обов’язковість для України міжнародного договору України — угоди між урядами України і РФ про стратегічне співробітництво в газовій сфері, підписаного 7 жовтня 2002 року в Кишиневі.

Як повідомив керівник прес-служби КС Володимир Шляпошніков, Конституційний суд уже вислухав аргументи депутатів, які до нього звернулися, і тепер суддя-доповідач у цій справі Володимир Іващенко готує проект рішення КС. Коли очікується оголошення рішення КС у названій справі В.Шляпошніков не уточнив.

Одне обнадіює, що КС все ж узявся розглядати цю справу. Адже конституційне подання 62 депутатів, які вважають, що україно-російська міжурядова угода вимагає ратифікації парламентом країни, залишається без відповіді КС із 22 січня 2003 року. І краще вже одразу отримати чітку відповідь на поставлене питання, а то якось дивно виходить: консорціум уже начебто працює, проектується будівництво газопроводу, а так і незрозуміло, чи законний взагалі цей намір.

Росія й Україна 7 жовтня 2002 року у присутності президентів двох країн Володимира Путіна і Леоніда Кучми підписали в Кишиневі пакет документів про створення Міжнародного консорціуму з управління та розвитку газотранспортних мереж України. Серед них угода про стратегічне співробітництво двох країн у газовій сфері, підписана прем’єрами РФ і України Михайлом Касьяновим і Анатолієм Кінахом, а також міжкорпоративний договір про створення ТОВ «Міжнародний консорціум з управління та розвитку газотранспортних мереж України», підписаний головою правління ВАТ «Газпром» Олексієм Міллером і головою правління «Нафтогаз України» Юрієм Бойком.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі