ГОЛОСУВАННЯ ЩОДО ЗАКОНУ ПРО ОПТОВИЙ РИНОК ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ПЕРЕНЕСЕНЕ

Поділитися
Заплановане на 20 вересня обговорення пропозицій Президента України до закону «Про основи функціо...

Заплановане на 20 вересня обговорення пропозицій Президента України до закону «Про основи функціонування оптового ринку електроенергії України», на який 30 липня цього року глава держави наклав концептуальне вето, перенесене на невизначений термін за результатами обговорень на Погоджувальній раді Верховної Ради. Про це агентство «Інтерфакс-Україна» повідомив перший заступник глави парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики і ядерної безпеки Олексій Кучеренко.

За його словами, рішення депутатів продиктоване відсутністю в уряду сформованої думки про цей закон, попри серію консультацій, які відбулися між профільним парламентським комітетом, Міністерством палива й енергетики й Кабінетом міністрів. «Уряд продовжує переговори та консультації і не готовий представити власне бачення вирішення ситуації, що склалася із законом про оптовий ринок електроенергії», — сказав перший заcтупник голови комітету.

О.Кучеренко вважає, що саме думка уряду буде визначальною при прийнятті остаточного рішення і, відповідно, визначить долю закону про оптовий ринок. «На сьогодні власну позицію з приводу ухваленого депутатами закону про оптовий ринок чітко й однозначно висловили Президент України і представники міжнародних організацій: його реалізація може викликати негативні наслідки як для електроенергетики, так і для всього господарського комплексу країни», — сказав народний депутат.

Як повідомлялося раніше, Президент України Леонід Кучма 30 липня наклав на закон «Про особливості функціонування оптового ринку електроенергії в Україні», ухвалений Верховною Радою 5 липня 2001 року, концептуальне вето, пропонуючи парламенту при повторному розгляді відхилити його.

У зауваженнях глави держави, зокрема, зазначається, що цей закон не має перехідних положень і тому може зруйнувати чинну систему оптового ринку, що призведе до підвищення тарифів на електроенергію, монополізації закупівель дешевої електроенергії окремими постачальниками та споживачами, а також зруйнує систему розподільних рахунків енергоринку.

Водночас деякі колишні керівники ПЕК та енергокомпаній підтримали закон, вважаючи, що він передбачає створення конкурентного середовища на енергоринку, що, зокрема, підвищить ефективність роботи електроенергетики та її інвестиційної привабливості.

Нині єдиним оптовим торговцем електроенергією в Україні залишається держпідприємство «Енергоринок», яке також виконує функцію розпорядника системи коштів і розрахунків оптового ринку і є безпосередньо підпорядкованим Кабінету міністрів.

Оборот оптового ринку електроенергії в Україні 2000 року становив 15,8 млрд. грн.

Верховна Рада може здолати вето Президента України на закон 300 голосами (усього — 449 народних депутатів).

Україна вже транспортувала 67,1 млрд. кубометрів російського газу

Підприємства Національної акціонерної компанії (НАК) «Нафтогаз України» у січні—серпні прокачали на експорт у країни Західної Європи 67,7 млрд. кубометрів природного газу, у тому числі 67,1 млрд. кубометрів — російського.

За даними Міністерства палива й енергетики, зокрема у напрямі Словаччини транспортовано 48,2 млрд. кубометрів, Угорщини — 5,3 млрд. кубометрів, Туреччини — 7 млрд. кубометрів, Болгарії — 3,1 млрд. кубометрів, Польщі — 2,4 млрд. кубометрів, Румунії — 1,3 млрд. кубометрів.

Транзит природного газу для країн СНД за вісім місяців становив 14,2 млрд. кубометрів, у тому числі російського газу — 13,8 млрд. кубометрів; газу Міжнародної енергетичної компанії «Ітера» — 0,4 млрд. кубометрів.

У серпні порівняно з липнем транзит газу до країн Західної Європи збільшився на 14% — із 6,816 до 7,892 млрд. кубометрів, у тому числі російського газу — із 6,796 до 7,892 млрд. кубометрів.

Транзит газу в країни СНД у серпні порівняно з липнем скоротився з 2,5 до 2,47 млрд. кубометрів, у тому числі російського газу — із 2,48 млрд. кубометрів до 2,46 млрд. кубометрів. Газ МЕК «Ітера» у країни СНД у серпні не транспортувався.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі