В лютому Україна почала продавати енергії вдвічі більше – скільки щодня продають в Європу

Поділитися
В лютому Україна почала продавати енергії вдвічі більше – скільки щодня продають в Європу © pixabay.com
На початку лютого баланс був не на користь української системи - європейські виробники рятували систему від масових відключень

Аналіз лютневих показників виробництва та постачання електричної енергії говорить, що Україна щодня продає приблизно від 1,5 до 3 Мвт на годину в країни Європи. В більшості випадків не уточнюється обсяг постачання у конкретну країну. Проте серед відкритої інформації говориться про сумарну реалізацію енергії у Польщу, Румунію, Словаччину та Молдову. Про це свідчать щоденні звіти Міністерства енергетики.

Щоденний баланс продажу у другій декаді лютого – 1,5-2 Мвт

“На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 1400 МВт на год, також передбачається експорт – до 2500 МВт на год”, зазначено у звіті за 18 лютого. Також Міненерго уточнює, що дефіциту електроенергії немає, а в резерві є 13 одиниць генеруючого обладнання.

Схожий баланс спостерігається у другій декаді лютого, наприклад 17 лютого – імпорт/експорт склав 1843/3571 МВт на год відповідно.

Перша декада лютого була кризовою - купляли більше, ніж віддавали

В кінці першої декади лютого, енергетики змогли вийти з кризи достатності власних потужностей і скоротили експорт майже вдвічі – з 7-8 до 2-3 Мвт на годину. Останній показник став майже дорівнювати чи навіть перевищувати продажі енергії.

9 лютого імпорт електроенергії був один з останніх пікових показників залучення ресурсів з інших країн – 7896 МВт на год. Експорт передбачав 1318 МВ на годину. Як зазначали в Міненерго, в той день виходив з ремонту блок ТЕЦ, який додав до енергосистеми 250 МВт потужності.

Схожі показники майже вдвічі вищого імпорту порівняно з експортом були у більшості днів першої декади лютого:

  • 8 лютого імпорт – 7274 МВт на год, експорт – до 1859 МВт на год;
  • 6 лютого – імпорт – 6703 МВт на год, експорт до Молдови у нічні години – 355 МВт на год;
  • 4 лютого – імпорт – 7400 МВт на год, експорт – 690 МВт на год.
  • 3 лютого – імпорт – 9979 МВт на год, експорт до Молдови – 810 МВт на год.
  • 2 лютого – імпорт - 2475 МВт на год, експорт – 0 МВт на год.

Українські енергетики домовились з Угорщиною та Словаччиною про відкриття спільних аукціонів з торгівлі електроенергією на європейському ринку. “Перші спільні аукціони з розподілу доступу до міждержавних інтерконекторів між Україною та Угорщиною відбудуться 22 лютого 2024 року на платформі JAO”, – повідомляє “Укренерго”. 

Процедура спільних аукціонів передбачає, що доступ до міждержавних перетинів в експортному та імпортному напрямах розподілятимуться одночасно з Угорщиною та Словаччиною. Україна, Словаччина та Угорщина раніше домовилася про впровадження спільного скоординованого розподілу пропускної спроможності міждержавних мереж на українських кордонах. Для цього вирішили застосовувати електронну аукціонну платформу Joint Allocation Office. До цього рішення незабаром долучилась Польща.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі