Українці скаржаться на електропостачання – скільки скарг задовольнив Держенергонагляд

Поділитися
Українці скаржаться на електропостачання – скільки скарг задовольнив Держенергонагляд © pixabay.com
Скарги надсилають як приватні особи, так і бізнес

Найбільша кількість скарг українців до єдиного в Україні контролюючого державного органу, що є арбітром між енергопостачальниками та споживачами, надійшла з Київської області – понад 3,5 тисяч. До областей-лідерів, звідки надходили скарги – Одеська, Дніпропетровська та Закарпатська області. За підрахунками Державної інспекції енергетичного нагляду України, найбільше різноманітних звернень надходило щодо проблем пов'язаних з обмеженням електропостачання.

Скільки скарг вирішено на користь споживачів?

Як говорить статистика інспекції, звернень від бізнесу надходило майже в 30 разів менше, ніж від побутових користувачів електричною енергією. Серед скарг побутових споживачів, 2249 скарг були вирішені на користь скаржників. Це трохи більше 16% всіх звернень до державного органу у сфері контролю енергетики. Щодо всіх інших скарг – 11,6 тисяч – надано роз'яснення законодавства. 

У звіті про роботу зі скаржниками, Держенергонагляд вказав, що отримав 495 скарг фізичних-осіб підприємців та інших юридичних осіб, проте не вказав яку кількість цих скарг задоволено і які наслідки їх розгляду.

На що скаржились побутові та комерційні споживачі?

Як вже зазначалось, найбільша питома вага скарг – це проблеми із відключеннями чи іншими обмеженнями. Таких скарг зафіксовано 9,8 тисяч. Значно менше, але більше, ніж інші категорії – надійність електропостачання. З такого питання зверталось 2,4 тисячі споживачів.

Були також скарги щодо невідповідності параметрів електричної енергії, проблеми з приєднанням до електроустановок та щодо обґрунтованості технічних вимог про приєднання до мережі.

Газ залишається лідером зі споживання в енергетиці України. Він складає 30% у балансі споживання енергетичних підприємств України. На другому місці – атомна енергія, яку використовують для вироблення 24% енергетичних потреб.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі