У Южноукраїнську розпочинається будівництво заводу для виробництва ядерного палива за технологією Westinghouse

Поділитися
У Южноукраїнську розпочинається будівництво заводу для виробництва ядерного палива за технологією Westinghouse © Южноукраїнська громада/yu.mk.ua
Відповідне рішення затвердили на громадських слуханнях

Поблизу міста Южноукраїнськ погоджено спорудження технологічного комплексу з виробництва тепловидільних збірок. ТВЗ – обов'язковий елемент ядерного палива, який необхідний для роботи атомних електростанцій. Відповідне рішення ухвалено на проведених в місті громадських слуханнях, повідомляє “Енергоатом”.

“Унікальне виробництво, на якому виготовлятимуть компоненти ядерного палива для вітчизняних атомних енергоблоків, буде зведено на замовлення філії «ВП “Атомпроєктінжиніринг” АТ “НАЕК “Енергоатом”, – зазначається у повідомленні НАЕК.

Під час обговорення питання будівництва, фахівці “Енергоатома” повідомили, що рівень доз від джерел іонізуючого випромінювання виключає можливість радіаційного впливу за межами будівлі комплексу. Санітарно-захисна зона комплексу є у межах промислового майданчика. Під час будівництва передбачено залучення 110 працівників.

Що таке ТВЗ і для чого будувати таке підприємство?

Технологічні операції з виготовлення тепловидільних збірок включають декілька етапів: 

  • виготовлення виробів з нержавіючої сталі – головки, хвостовики; 
  • складання ТВЗ; 
  • контроль виготовлених виробів;
  • підготовку до відправлення і тимчасове зберігання.

У межах проєкту планується реалізація технології Westinghouse. Виробничий процес на майбутньому підприємстві передбачає механічне збирання ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-1000. компоненти для збирання будуть надходити у готовому вигляді. Частина з них виготовляється на потужностях "Енергоатома". Плановий щорічний випуск складе 570 ТВЗ, а на виробництві буде потрібно задіяти понад 140 співробітників. Будівництво комплексу має бути завершено за два роки, уточнює ЮжкаNews.Сity.

Раніше повідомлялось, що місто Южноукраїнськ перейменують у місто Гард.

Понад 50% української енергогенерації за листопад-лютий 2023/2024 років виробили атомні електростанції. У числових показниках, АЕС віддали в енергетичну систему 22,17 млрд кВт*год. Це на 22% більше, ніж було вироблено АЕС минулого року. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі