Уряд підтримав добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС

Поділитися
Уряд підтримав добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС © Хмельницька АЕС / Facebook
Будівництво реакторів зупинили ще в минулому сторіччі.

Кабінет Міністрів України підтримав законопроєкт про добудову енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС, які матимуть тип ВВЕР-1000 і працюватимуть на американському ядерному паливі.

Законопроєкт встановлює правові засади розміщення, проєктування та будівництва енергоблоків на ХАЕС, повідомили у пресслужбі компанії «Енергоатом».

Зазначимо, що на Хмельницькій АЕС працюють лише два енергоблоки. Будівництво ще двох – третього та четвертого ‒ розпочали у 1985 році, однак через кілька років зупинили. У жовтні 2021 року «Енергоатом» підписав угоду з американською компанією Westinghouse electric про спільне будівництво енергоблоків в Україні загальною вартістю близько 30 мільярдів доларів.

Там мають розміщуватися реакторні установки ВВЕР-1000 (водо-водяний енергетичний реактор під тиском). Також уряд визначив розмір соціально-економічної компенсації ризику громадянам, які живуть на цій території.

Водночас посадовці закріпили законодавчу вимогу щодо можливості використання в роботі нових блоків ядерного палива, виготовленого за американською технологією. В «Енергоатомі» зазначили, що це є свідченням відмови від використання палива з Росії.

Тепер за відповідний законопроєкт мають проголосувати народні депутати у Верховній Раді.

Нагадаємо, на Хмельницькій АЕС підключили один із енергоблоків, який був у ремонті. Це зробили з випередженням графіку. Окрім того, на ХАЕС завезли перші партії ядерного палива Westinghouse. Відтепер всі вітчизняні атомні електростанції працюватимуть на американському паливі.

Від кількості атомних реакторів, які Україна планує побудувати вже буквально післязавтра, рябить в очах. Враховуючи, що атомка на сьогодні ‒ надія й опора нашої енергосистеми, саме час відокремити шапкозакидальство керівництва «Енергоатома» від об'єктивних потреб і реальних результатів. Звісно, віднедавна «Енергоатом» ‒ ціла корпорація, в якій обов'язково з'явиться наглядова рада, але цю реформу переоцінювати не варто. Більше про фантастичні плани добудови блоків АЕС читайте в статті Ігоря Маскалевича на ZN.UA «Два! Чотири! Десять! Скільки ж реакторів реально побудує «Енергоатом»?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі