"Енергоатом" планує добудувати третій енергоблок Хмельницької атомної електростанції влітку

Поділитися
© Uatom
Петро Котін наполягає на тому, що нові потужності в енергетиці необхідні Україні.

Третій енергоблок Хмельницької атомної електростанції має бути готовим до встановлення обладнання у червні. Про це заявив в. о. голови правління НАЕК "Енергоатом" Петро Котін, повідомляє пресслужба компанії. Команда, яка працює над проєктом добудови, готує проєктну та ліцензійну документацію, облаштовує логістичні маршрути, складає план робіт та перелік необхідного устаткування тощо.

"Ми маємо виконати те, що у нас заплановано, відповідно до графіка розбудови третього енергоблока, незважаючи на виклики, пов’язані з агресією Російської Федерації проти України. Нові потужності необхідні Україні, адже росіяни постійно намагаються зруйнувати об’єкти вітчизняної енергосистеми. Тож наше завдання - вже у червні бути готовими до монтажу обладнання на ХАЕС-3", - сказав Петро Котін.

У "Енергоатомі" розраховують підписати у червні угоду про купівлю двох ядерних реакторів у Болгарії. Йдеться про реактори російського виробництва з недобудованої АЕС "Белене".

Нині на Хмельницькій АЕС працюють два енергоблоки номінальною потужністю 1000 МВт кожен. Енергоблок №3 ХАЕС почали будувати у вересні 1985 року, №4 - у червні 1986-го. Обидва блоки запроєктовані на потужність 1000 МВт, з реакторною установкою ВВЕР-1000/В-320. Попри будівельну готовність 3-го блоку на 75% та 4-го - на 28%, у 1990 році через мораторій на будівництво нових АЕС проєкт призупинили.

Раніше ми писали про те, що експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), які знаходились продовж тижня на тимчасово окупованій російськими військами Запорізькій АЕС, заявили, що чули вибухи, ймовірно, від вогню артилерії. Рада керуючих МАГАТЕ підтримала більшістю голосів розроблений Україною проєкт резолюції щодо ядерної безпеки, захищеності та гарантій в Україні, який закликає Росію терміново вивести свої війська та персонал із окупованої Запорізької атомної елетростанції та повернення її під повний контроль України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі