Reuters дізналося, скільки країн готові потроїти використання відновлюваних джерел енергії 

Поділитися
Reuters дізналося, скільки країн готові потроїти використання відновлюваних джерел енергії 
ЄС, США та ОАЕ збирають підтримку цього зобов'язання напередодні щорічних кліматичних переговорів COP28.  

Понад 60 країн заявили, що підтримують угоду, ініційовану Європейським Союзом, Сполученими Штатами та Об'єднаними Арабськими Еміратами, щодо потроєння обсягів відновлюваної енергетики в цьому десятилітті та відмови від вугілля. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на слова чиновників, знайомих із цим питанням.

ЄС, США та ОАЕ збирають підтримку цього зобов'язання напередодні щорічних кліматичних переговорів ООН COP28, які відбудуться з 30 листопада по 12 грудня в Дубаї, і закликатимуть до його включення в остаточні результати зустрічі світових лідерів 2 грудня, сказали чиновники.

Деякі великі країни з економікою, що розвивається, такі як Нігерія, Південна Африка і В'єтнам, розвинені країни, такі як Австралія, Японія і Канада, а також інші, включаючи Перу, Чилі, Замбію і Барбадос, як очікується, приєднаються до зобов'язань.

Проект зобов'язання, з яким ознайомилося агентство Reuters, також передбачає, що ті, хто його підпишуть, повинні будуть подвоїти щорічні темпи підвищення енергоефективності у світі до 4% на рік до 2030 року.

У проекті йдеться про те, що ширше використання відновлюваних джерел енергії має супроводжуватися "поетапним скороченням вугільної енергетики", в тому числі припиненням фінансування нових вугільних електростанцій.

Один з урядовців повідомив Reuters, що переговори з Китаєм та Індією про приєднання до зобов'язань “просуваються”, хоча жодна з цих країн ще не погодилася.

Вчені кажуть, що швидке розширення чистої енергетики і скорочення спалювання викопного палива з викидами CO2 в енергетичному секторі є життєво важливими, якщо світ хоче запобігти серйознішій зміні клімату.

Чиновники заявили, що якнайшвидша демонстрація підтримки потроєння обсягів відновлюваної енергетики та відмови від вугілля створить імпульс і позитивний тон напередодні напружених переговорів, які очікуються на кліматичній конференції.

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), світовий попит на природний газ до 2040 року буде навіть нижчим, ніж очікувалося, оскільки відновлювані джерела енергії займатимуть більшу частку в енергетичному балансі. Четвертий рік поспіль МЕА прогнозує скорочення світового попиту на споживання газу. 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі