ОПЕК+ погодилась на добровільне скорочення видобутку нафти

Поділитися
ОПЕК+ погодилась на добровільне скорочення видобутку нафти © Reuters
Група також запросила долучитись до країн-учасників Бразилію.

Країни-виробники нафти ОПЕК+ у четвер погодилися добровільно скоротити видобуток на загальну суму близько 2,2 мільйона барелів на день з початку наступного року, пише Reuters. Ініціатором скорочення є Саудівська Аравія, яка продовжує своє поточне добровільне скорочення.

Саудівська Аравія, Росія та інші члени ОПЕК+, які видобувають понад 40% світової нафти, провели онлайн-зустріч у четвер і після її завершення оприлюднили заяву, в якій узагальнили оголошення країн про добровільне скорочення.

ОПЕК+ також запросила Бразилію, яка входить до десятки найбільших виробників, стати членом групи. Міністр енергетики країни заявив, що сподівається приєднатися до групи в січні.

Група зібралася, щоб обговорити видобуток у 2024 році на тлі прогнозів щодо того, що ринок зіткнеться з потенційним надлишком.

Видобуток ОПЕК+ у близько 43 мільйонів барелів на добу вже відображає спрямовані на підтримку цін і стабілізацію ринку скорочення приблизно на п’ять мільйонів барелів на добу.

Як йдеться у заяві групи, загальні обмеження становитимуть 2,2 мільйона барелів на добу від восьми виробників. У цю цифру входить продовження добровільного скорочення Саудівською Аравією та Росією на 1,3 мільйона барелів на добу.

Додаткові скорочення на 900 тисяч барелів на добу, обіцяні в четвер, включають 200 тисяч барелів на добу скорочення експорту палива з Росії, а решта розподіляється між шістьома членами.

Віце-прем'єр-міністр Росії Олександр Новак заявив, що добровільне скорочення Росії включатиме сиру нафту та продукти з неї.

ОАЕ заявили, що погодилися скоротити видобуток на 163 тисячі барелів на добу, а Ірак заявив, що у першому кварталі скоротить додаткові 220 тисяч барелів на добу.

Саудівська Аравія, Росія, ОАЕ, Ірак, Кувейт, Казахстан і Алжир заявили про можливіть поступового скасування обмежень за підсумками першого кварталу у разі, якщо ринкові умови дозволять це зробити.

ОПЕК+ зосереджена на зниженні видобутку через ціни, що наприкінці вересня впали з майже 98 доларів, і стурбована більш слабким економічним зростанням у 2024 році та очікуванням надлишку пропозиції.

Цього місяця Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) спрогнозувало уповільнення зростання попиту в 2024 році через завершення останнього етапу економічного відновлення після пандемії та посилення енергоефективності, розширення парку електромобілів та інші фактори.

Зустріч ОПЕК+ збігається з відкриттям кліматичного саміту ООН COP28, який приймають Об’єднані Арабські Емірати, член ОПЕК.

Група планувала провести зустріч 26 листопада, проте напередодні заходу оголосила про його перенесення. Після цього ціни на нафту впали більш, ніж на 4%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі