У середу, після того, як група найбільших нафтовидобувних країн заявила, що відкладе заплановану на неділю зустріч, на якій, як очікувалося, обговорюватимуться подальші скорочення світових поставок, ціни на нафту впали більш ніж на 4%, пише CNN.
Нафта Brent, світовий еталон, і West Texas Intermediate (WTI), еталон США, впали більш ніж на 4%. Brent впала на 3,7% до 79 доларів за барель, а WTI впала на 3,8% до 75 доларів за барель.
Падіння може принести хороші новини для водіїв у США, які заправляються на автозаправних станціях у святкові вихідні на День подяки. Згідно з даними AAA, середня ціна галону звичайного бензину наразі становить 3,28 доларів, що майже на 8% менше, ніж місяць тому, і на 10% нижче, ніж у цей час минулого року.
Організація країн-експортерів нафти та її союзники, група, відома як ОПЕК+, заявили, що відкладуть свою зустріч на рівні міністрів до 30 листопада без пояснення причини.
Reuters повідомило з посиланням на джерела в ОПЕК+, що засідання було відкладене через розбіжності щодо поточного рівня видобутку деяких членів організацій та пов'язаних з ними можливих скорочень.
Так само раніше в середу Bloomberg повідомило, що офіційні особи Саудівської Аравії були незадоволені рівнем видобутку деяких членів ОПЕК.
«Те, що ціна (на нафту) впала на фоні цього, говорить про те, що трейдери вважають, що можливо повної згоди щодо масштабів скорочення видобутку в наступному році досягнути не вдасться», — написав Крейг Ерлам, старший ринковий аналітик OANDA.
Ціни як на Brent, так і на WTI падають упродовж чотирьох тижнів поспіль під тиском рекордного видобутку сирої нафти в Сполучених Штатах і занепокоєння щодо зниження світового попиту, особливо в Китаї, найбільшому в світі імпортері нафти. Brent з кінця вересня впала на 18%, а WTI увійшла у так званий «ведмежий ринок»після падіння на 20% з моменту свого піку минулого місяця.
Ціни знизилися, незважаючи на обіцянку ОПЕК+ у квітні скоротити загальний видобуток на 1,66 мільйона барелів на день до кінця року, а також додаткові добровільні скорочення, оголошені Саудівською Аравією та Росією в наступні місяці.
Хорхе Леон, старший віце-президент Rystad Energy, повідомив у аналітичній записці, що він не може «повністю виключити ймовірність тупикової ситуації на цьому етапі» між країнами ОПЕК+, які намагаються домовитися про подальші скорочення.
Леон зазначив, що такі зустрічі міністрів відкладалися й раніше, але ніколи не на чотири дні, додавши, що кільком членам ОПЕК+, включаючи Росію та Нігерію, буде важко прийняти нижчі цілі видобутку.
«Ми все ще очікуємо, що ОПЕК+ досягне угоди на зустрічі 30 листопада, але процес, ймовірно, буде складним», — додав він.