«ДНІПРОСПЕЦСТАЛЬ» ЧОЛОМ Б’Є І... ПОПЕРЕДЖУЄ

Поділитися
Затяжна смуга невдач, яка переслідує єдиного в країні виробника сортового прокату й поковки зі сп...

Затяжна смуга невдач, яка переслідує єдиного в країні виробника сортового прокату й поковки зі спеціальних марок сталі, а також жароміцних сплавів на основі нікелю, схоже, поступово змінюється більш сприятливими обставинами. Принаймні про це свідчить той факт, що в четвер хоч і з третьої спроби, та все-таки відбулися позачергові збори акціонерів заводу. Раніше захід відкладався у зв’язку з відмовою реєстратора «ОФР-Запоріжжя» видати реєстр акціонерів ВАТ, що не дозволяло повідомити власників про збори.

В основі конфлікту — операція купівлі-продажу 60,8 % акцій заводу, що відбулася наприкінці минулого року між Baring Vostok Capital Partners і групою «Енергетичний стандарт», як наслідок суперечки колишніх бізнес-партнерів — Григоришина й Суркіса.

Та стверджувати, що протиріччя остаточно улагоджені, поки що немає підстав. Про це свідчить і затяжний скандал навколо дніпроспецсталівської частини полігону промвідходів Балки Середньої. Новий його виток зафіксував мітинг працівників підприємства, що відбувся вчора. На ньому, зокрема, прозвучали закиди на адресу місцевої влади й правоохоронних органів, які, на думку учасників мітингу, формальним невтручанням фактично сприяють сваволі, що панує на полігоні.

Напередодні мітингу з офіційною заявою виступив прокурор Запоріжжя Олег Скиданов, попередивши про протизаконність намірів протестантів пікетувати будинки влади та правоохоронних органів. «Відносини між підприємством «Дніпроспецсталь» і орендарями, які добувають на шлакових відвалах корисні матеріали, є цивільно-правовими, тому спір між цими суб’єктами господарювання має вирішуватися виключно в судовому порядку (...) Оскільки ВАТ «Дніпроспецсталь» є підприємством із недержавною формою власності, втручатися в його судові спори прокуратура немає права», — йдеться в заяві прокурора.

Підприємство дивиться на це дещо по-іншому, про що свідчить резолюція учасників мітингу, направлена Президенту.

У своєму зверненні до Леоніда Кучми восьмитисячний колектив ВАТ «Дніпроспецсталь» підкреслює, що змушений звернутися до вищих державних органів країни: «До цього кроку нас змусили як дії, так і бездіяльність органів виконавчої, судової та правоохоронної системи всіх рівнів. Десятки разів ми зверталися по допомогу до Генеральної прокуратури, МВС, ДПАУ, Міністерства юстиції. Проте всі ці держустанови, прикриваючись красивими гаслами про боротьбу з корупцією, уже понад рік фактично сприяють заподіянню нашому підприємству величезного матеріального збитку, поставивши його перед перспективою закриття.

Однією з головних причин нашого звернення є ситуація, що склалася на шлакових відвалах ВАТ «Дніпроспецсталь».

Річ у тім, що в липні 2002 року низка комерційних структур (ТОВ «Центр «Агроресурс», ТОВ «Укрспецсталь — УСС», ТОВ «Промислові метали», ТОВ «Алмекс», ТОВ «МІГ-2000»), як переконують у «Дніпроспецсталі», захопили шлакові відвали, вислали звідти заводську охорону. «Потім, зруйнувавши залізничне полотно, захопили ділянку відвалів, що не здається в оренду, вкравши при цьому металевий скрап — власність підприємства».

По суті, вважають у «Дніпроспецсталі», правоохоронні органи ігнорують дотримання закону в частині права власності.

На офіційний депутатський запит до Генеральної прокуратури народного депутата України А.Бабуріна щодо конфліктної ситуації навколо відвалів ВАТ «Дніпроспецсталь», пов’язаної з грубими порушеннями законодавства, було отримано чергову формальну відписку.

А тим часом ВАТ «Дніпроспецсталь» відчуває гостру нестачу в легованому брухті: за планової потужності випуску продукції в 24 тис. тонн на місяць завод змушений виробляти продукції вдвічі менше. Наслідком цього є двомісячна заборгованість із виплати заробітної плати й перспектива масового скорочення робочих місць. Хоча за умови відновлення свого законного права власності підприємство має можливість довести обсяги виробництва продукції до планових показників, що, у свою чергу, збільшить податкові відрахування і заробітну плату всьому трудовому колективу.

Звертаючись до Л.Кучми, колектив ВАТ «Дніпроспецсталь» підкреслює, що «усі посадові особи, до яких ми раніше зверталися, у неформальній обстановці підтверджують порушення наших прав. Проте, посилаючись на «волю високопоставленого чиновника з Києва», нічим допомогти не можуть (...) Нам відверто кажуть, що для вирішення цієї ситуації потрібна «політична воля».

У «Дніпроспецсталі» сподіваються, що їхнє звернення посприяє встановленню законності стосовно багатотисячного колективу ВАТ «Дніпроспецсталь». А отже, єдине підприємство, яке виробляє леговані марки сталі, зможе працювати нормально.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі