Віцепрезидент Китаю закликав американські компанії шукати нові сфери для співпраці 

Поділитися
Віцепрезидент Китаю закликав американські компанії шукати нові сфери для співпраці  © скриншот видео Youtube
Пекін посилює роботу з іноземною бізнес-спільнотою після того, як торік потоки прямих іноземних інвестицій досягли рекордно низького рівня.

Віцепрезидент Китаю Хань Чжен закликав компанії з двох найбільших економік світу посилити співпрацю та захистити глобальні ланцюги поставок, поки Пекін і Вашингтон намагаються подолати свої розбіжності. Про це повідомляє Bloomberg.

“Китайські та американські підприємства повинні підтримувати стабільність і безперебійність глобальних промислових ланцюгів і ланцюгів поставок", - заявив Хань Чжен на вечері, організованій американською Торговою палатою в Китаї у п'ятницю, 1 березня.

Він закликав представників бізнесу та чиновників двох країн вивчити нові сфери співпраці в галузі цифровізації, штучного інтелекту та "зелених" технологій.

"Обидві країни знижують ризики", - сказав посол США в Китаї Ніколас Бернс, вказуючи на зусилля США з диверсифікації ланцюгів поставок та обмеження на експорт ключових технологій.

Бернс також вказав на санкції США проти китайських компаній і ризики для кібербезпеки, як складні питання, з якими доведеться зіштовхнутися двом країнам.

Були спроби посилити взаємодію на різних рівнях. Цього тижня виконавчий директор Торгової палати США Сюзанна Кларк очолила групу колишніх урядовців Штатів, які відвідали Пекін для зустрічей з керівниками бізнесу та посадовцями, в тому числі з прем'єром Державної ради Китаю Лі Цяном. Останній візит глави американської Торгової палати до Китаю відбувся майже шість років тому, у 2018 році.

Китайські міністерства посилюють роботу з іноземною бізнес-спільнотою, особливо після того, як минулого року потоки прямих іноземних інвестицій досягли рекордно низького рівня через занепокоєння щодо довгострокових перспектив зростання Китаю та на тлі посилення геополітичної напруженості.

Міністерство торгівлі Китаю пообіцяло щомісяця проводити зустрічі за круглим столом з іноземними компаніями, щоб вислухати і вирішити їхні проблеми, а також заявило на початку цього року, що майже дві третини урядового плану з 24 пунктів щодо поліпшення умов ведення іноземного бізнесу були виконані або в них спостерігається прогрес.

Голова Торгової палати США в Китаї Шон Штейн зазначив, що за останні місяці деякі компанії змогли вирішити основні проблеми.

"Китайська сторона дійсно намагається продемонструвати відданість реформам і вирішенню проблем. Однак є багато важливих сфер, де компанії все ще чекають на більший прогрес, наприклад, закон про захист даних”, - сказав він.

США та Китай працюють над стабілізацією відносин після того, як американський президент Джо Байден зустрівся з китайським лідером Сі Цзіньпіном у листопаді минулого року, що призвело до відновлення комунікації між військовими країн, а також до запуску робочих груп з економічних і фінансових питань. Але, навіть попри покращення відносин, США та Китай продовжують реалізовувати стратегії, спрямовані на посилення самодостатності

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі