Тайвань звинуватив Китай в економічному примусі на тлі наближення виборів на острові 

Поділитися
Тайбей вважає, що Пекін має багато різних способів вплинути на вибори. 

У четвер, 21 грудня, Тайвань звинуватив Китай в економічному примусі і спробах втручання у вибори на острові після того, як Пекін оголосив про припинення зниження тарифів на поставки деяких хімічних речовин з острова, заявивши, що Тайбей порушив торговельну угоду. Про це повідомляє Reuters

Президентські і парламентські вибори на Тайвані відбудуться 13 січня. Уряд острова і керівна Демократична прогресивна партія неодноразово заявляли, що Китай намагається втрутитися в голосування, чи то військовими засобами, чи то впливаючи на тайванських політиків, щоб забезпечити вигідний для Пекіна результат.

Міністерство фінансів Китаю заявило, що з 1 січня буде призупинено зниження тарифів на 12 товарів, включаючи акрил і пара-ксилол, посилаючись на "дискримінаційні заборони і обмеження", які Тайвань запровадив проти китайського експорту.

Минулого тижня Китай звинуватив Тайвань у встановлення торговельних бар'єрів всупереч як правилам Світової організації торгівлі (СОТ), так і торговельній угоді 2010 року.

Тайванський офіс торговельних переговорів заявив, що Китай здійснює "типовий економічний примус" і закликав Пекін припинити свої "односторонні політичні маніпуляції", а також провести переговори в межах Світової організації торгівлі.

Острів наголошує, що розслідування Китаю було несправедливим, непрозорим і не відповідало міжнародним нормам.

Тайванська Рада у справах материкового Китаю заявила, що Пекін має багато різних способів втручання у вибори, і торговельне розслідування було одним із них. 

Водночас міністр Ради національного розвитку острова Кунг Мінг Сін заявив, що підвищення тарифів не вплине на економічні перспективи Тайваню.

"Ми не будемо змінювати прогноз економічного зростання на наступний рік через це. Воно все одно перевищить 3%", - сказав він.

Китайський офіс у справах Тайваню поклав провину на уряд острова, заявивши, що "вперта прихильність керівної Демократичної прогресивної партії до незалежності Тайваню" ускладнила належне вирішення проблем.

Раніше острів заявляв, що вище китайське керівництво провело зустріч на початку грудня, щоб "скоординувати" зусилля з метою впливу на майбутні вибори на Тайвані. Тайванські чиновники попередили, що Пекін намагається підштовхнути виборців підтримати кандидатів, які прагнуть тісніших зв'язків з Пекіном.

Згідно з опитуваннями громадської думки, Лай Чін-те, який зараз обіймає посаду віце-президента, є лідером серед кандидатів на посаду наступного президента Тайваню. Тим часом головна опозиційна партія Тайваню Гоміньдан, яка традиційно підтримує тісні зв'язки з Пекіном, пообіцяла відновити діалог із Китаєм у разі перемоги.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі