Сі заявив Байдену, що Пекін «возз'єднає» Тайвань з Китаєм

Поділитися
Але не сказав коли – «дата ще не визначена»

Лідер Китаю Сі Цзіньпін під час зустрічі у Сан-Франциско у листопаді прямо заявив президенту США Джо Байдену, що Пекін «возз'єднає» Тайвань з материковим Китаєм. Також він заявив, що прогнози американських військових, що напад на Тайвань відбудеться у 2025 році або 2027 році, – помилкові, адже він ще «не встановив часових рамок».

Сі сказав Байдену на груповій зустрічі, в якій взяли участь десятки американських і китайських чиновників, що Китай віддає перевагу мирному, а не силовому приєднанню Тайваню, повідомляє NBC News із посиланням на слова трьох чинних і колишніх американських чиновників.

Китайські чиновники попросили Байдена зробити публічну заяву після зустрічі про те, що Сполучені Штати підтримують мету Китаю щодо мирного об'єднання з Тайванем і не підтримують незалежність Тайваню. Білий дім відхилив прохання Китаю. 

Попередження Сі на адресу Байдена, яке не надто відрізняється від його попередніх публічних коментарів щодо возз'єднання з Тайванем, привернуло увагу американських чиновників, оскільки прозвучало в той час, коли поведінка Китаю щодо Тайваню вважається дедалі агресивнішою, і напередодні потенційно вирішальних президентських виборів (13 січня 2024 року).

Чиновники, знайомі з розмовою між Байденом і Сі, описали китайського лідера як прямого і відвертого, але не конфронтаційного. 

«Його мова нічим не відрізнялася від того, що він завжди говорив. Він завжди був жорстким щодо Тайваню. Він завжди займав жорстку позицію», – сказав американський чиновник, обізнаний з перебігом розмови.

Брязкання шаблями Сі щодо Тайваню є головним предметом занепокоєння для чиновників адміністрації Байдена, які наполегливо намагаються уникнути військового конфлікту з Китаєм.

Нагадаємо, посол США у Китаї Ніколас Бернс заявив нещодавно, що «не відчуває оптимізму» щодо майбутніх відносин між США та Китаєм. Відомо, що на зустрічі у Сан-Франциско Байден також тиснув на Сі, щоб той «продовжував утримуватись від військової підтримки вторгнення Росії в Україну». 

США й Китай занадто великі й важливі для всього світу, тому конфлікт між ними не може бути справою лише Вашингтона та Пекіна. За самітом лідерів двох найсильніших держав планети в Сан-Франциско уважно стежили в усіх столицях. Які висновки можна зробити після нього і яким є його значення для України пояснює доцент інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка Віктор Константинов у статті «Зустріч Байдена та Сі: короткий перепочинок перед неминучою бурею» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі