Посол США у Китаї заявив, що «не відчуває оптимізму» щодо майбутнього

Поділитися
Посол США у Китаї заявив, що «не відчуває оптимізму» щодо майбутнього © EPA-EFE/MARK SCHIEFELBEIN / POOL
«Жодна людина при здоровому глузді не повинна хотіти, щоб ці відносини закінчилися конфліктом або війною», сказав Бернс

Посол США у Китаї Ніколас Бернс заявив, що «не відчуває оптимізму» щодо майбутніх відносин між країнами. Ця заява пролунала через місяць після зустрічі президента США Джо Байдена з китайським лідером Сі Цзіньпіном у Сан-Франциско. 

«Я не відчуваю оптимізму щодо майбутнього американо-китайських відносин. Я вважаю, що нам потрібно подивитися, як розвиватимуться події», – сказав Бернс 15 грудня під час заходу в Інституті Брукінгса, повідомляє POLITICO.

Зустріч Байден та Сі була спробою стабілізувати складні відносини між двома країнами, які стали свідками поглиблення недовіри, що підштовхнула відносини до найнижчої точки за останні 50 років. Лідери домовилися про низку заходів зі зміцнення довіри, в тому числі про відновлення контактів між військовими на високому рівні. Але Байден невдовзі після цього вдруге за цей рік назвав свого китайського колегу «диктатором», чим розлютив офіційний Пекін.

Бернс назвав зустріч у Каліфорнії «продуктивною», пояснивши, що обидві країни досі виконували свої зобов'язання.

«Я обережно ставлюся до цього, можливо, реалістично – з надією, якщо хочете. Але сподіватися – це не означає бути оптимістом», – сказав посол.

«Народ Китаю не є нашим ворогом. Ми хочемо жити в мирі з Китаєм. Жодна людина при здоровому глузді не повинна хотіти, щоб ці відносини закінчилися конфліктом або війною», – заявив Бернс.

Зустріч між Байденом та Сі у Сан-Франциско готували протягом року. Байден тиснув на Сі, щоб той «продовжував утримуватись від військової підтримки вторгнення Росії в Україну». 

США й Китай занадто великі й важливі для всього світу, тому конфлікт між ними не може бути справою лише Вашингтона та Пекіна. За самітом лідерів двох найсильніших держав планети в Сан-Франциско уважно стежили в усіх столицях. Які висновки можна зробити після нього і яким є його значення для України пояснює доцент інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка Віктор Константинов у статті «Зустріч Байдена та Сі: короткий перепочинок перед неминучою бурею» на ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі