Міністр закордонних справ Китаю Ван І під час візиту до Папуа-Нової Гвінеї заявив, що Південно-Тихоокеанський регіон не повинен стати ареною суперництва "великих держав", а допомога Пекіна країнам регіону не залежить від політичних умов. Про це повідомляє Reuters.
"Південно-Тихоокеанський регіон не повинен стати ареною для ігор великих держав, і жодна країна не повинна ставитися до острівних країн як до власного "заднього двору", - сказав Ван.
За його словами, будь-яка спроба спровокувати конфронтацію в Південно-Тихоокеанському регіоні не приносить користь його населенню.
"Взаємодія та співпраця Китаю з острівними країнами Південно-Тихоокеанського регіону спрямована на взаємну підтримку та допомогу для досягнення спільного розвитку, без будь-яких геополітичних інтересів", - стверджує Ван.
Він додав, що Китай готовий підтримувати обміни на високому рівні з Папуа-Новою Гвінеєю і якнайшвидше розпочати переговори щодо угод про вільну торгівлю.
Міністр також заявив, що всі сторони повинні поважати вибір народу Соломонових Островів та утримуватися від втручання в їхні внутрішні справи. Прокитайський прем'єр-міністр Соломонових Островів Манассе Согаваре зберіг свою посаду на національних виборах. Це були перші вибори після того, як Согаваре уклав пакт про безпеку з Китаєм у 2022 році, наблизивши свою країну до Пекіна, що викликало занепокоєння США й Австралії через потенційний вплив на регіональну безпеку.
Тихоокеанський регіон став точкою інтенсивного змагання за вплив між Вашингтоном, який традиційно розглядає його як свій “задній двір”, і Пекіном, який “націлився” на дипломатичних союзників Тайваню в цьому регіоні.