Тихоокеанські країни, які зберегли офіційні зв'язки з Тайванем, обіцяють острову підтримку 

Поділитися
З 2019 року кількість союзників Тайваню в регіоні скоротилася вдвічі — частина країн встановили дипломатичні зв'язки з Пекіном. 

Тихоокеанські союзники Тайваню пообіцяли острову підтримку на тлі того, як Республіка Науру розірвала дипломатичні відносини з Тайбеєм після президентських виборів. Про це повідомляє Reuters.

Дві з цих країн-союзниць, Маршаллові острови і Палау, мають давні оборонні і фінансові угоди зі Сполученими Штатами, а третя, Тувалу, в листопаді минулого року підписала з Австралією угоду про безпеку і міграцію.

З розривом зв'язків із Науру кількість союзників Тайваню в регіоні скоротилася вдвічі з шести до трьох з 2019 року на тлі посилення суперництва між США і Китаєм.

Решта 15 країн, що входять до регіонального Форуму тихоокеанських островів, мають дипломатичні зв'язки з Китаєм.

Китай стверджує, що Тайвань є його територією без права на міждержавні зв'язки. Сам острів рішуче заперечує цю позицію. По всьому світу офіційні дипломатичні зв'язки з Тайбеєм підтримують лише близько десяти країн.

Маршаллові Острови заявили, що їхні зв'язки з Тайванем є "непорушними" і відповідають інтересам регіону.

"Водночас, ми щиро поважаємо суверенітет усіх країн і продовжуватимемо сприяти відкритому і дружньому діалогу з іншими країнами заради миру і стабільності для всіх", - додала країна. 

Міністерство закордонних справ Тайваню заявило, що заступник міністра закордонних справ Тянь Чун-кван візьме участь в інавгурації президента Маршаллових Островів Хільди Хайн наступного тижня.

Тайвань також повідомив, що прем'єр-міністр Тувалу Каусеа Натано підтвердив зв'язки своєї країни з островом. Уряд Тувалу привітав  переможця виборів президента Тайваню Вільяма Лая.

Палау також заявляє про підтримку Тайваню, який країна назвала "добрим другом", додавши, що держави вільні обирати те, з ким вони можуть будувати дипломатичні зв'язки.

Президентські вибори на Тайвані не потішили Китай, хоча “китайський чинник” і став важливим складником тайванської виборчої кампанії. Більшість тайванців не хоче бути частиною КНР, а погрози та безкомпромісність китайського уряду обернулися протилежними результатами вже треті вибори поспіль. Про деталі цих виборів і те, чому вони важливі для України, читайте в статті Наталії БутирськоїТайванські вибори та Україна: Китаю все важче”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі