США попередили про ризики для іноземних компаній у Китаї на тлі нового закону про боротьбу зі шпигунством — Reuters

Поділитися
США попередили про ризики для іноземних компаній у Китаї на тлі нового закону про боротьбу зі шпигунством — Reuters © unsplash.com/whitehost
Зокрема, йдеться про зростання ризиків переслідування та неправомірних затримань. 

США попередили про ризики на тлі нового закону Китаю про боротьбу зі шпигунством, заявивши, що американські та інші іноземні компанії в країні можуть зіштовхнутися зі штрафними санкціями з боку китайської влади за звичайну ділову діяльність. Про це повідомляє Reuters.

Цього року китайські законодавці ухвалили широкомасштабне оновлення антишпигунського законодавства Пекіна, яке набуває чинності 1 липня, заборонивши передачу будь-якої інформації, пов'язаної з національною безпекою, і розширивши визначення шпигунства.

Цього року Китай також посилив тиск на американські консалтингові та аудиторські компанії, що нервує іноземних інвесторів у другій за величиною економіці світу.

Національний центр контррозвідки і безпеки США (NCSC) заявив, що Китай розглядає вихідний потік даних як загрозу національній безпеці, і що нові та чинні закони можуть змусити китайських громадян, які працюють в іноземних компаніях, допомагати китайській розвідці.

"Ці закони надають уряду Китаю  розширені правові підстави для доступу до даних, що зберігаються американськими компаніями в Китаї, і контролю над ними", - заявили в NCSC.

"Американські компанії та приватні особи в Китаї також можуть зіштовхнутися з санкціями за традиційну ділову діяльність, яку Пекін вважає актами шпигунства, або за дії, які, на думку Пекіна, сприяють іноземним санкціям проти Китаю", - йдеться в повідомленні.

Невизначеність закону означає, що "будь-які документи, дані, матеріали або предмети" можуть бути визнані такими, що мають відношення до національної безпеки Китаю — це також ставить під загрозу журналістів, науковців і дослідників.

Посольство Китаю у Вашингтоні заявило, що Пекін має право захищати національну безпеку за допомогою внутрішнього законодавства.

Китайський лідер Сі Цзіньпін наголошує на національній безпеці з моменту вступу на посаду у 2012 році. Підозрілість у Китаї до США та їхніх союзників зросла з посиленням американсько-китайського суперництва, проте Пекін наполягає на тому, що він відкритий для іноземних інвестицій.

Американські чиновники повідомили Reuters, що з моменту прийняття нового закону в Китаї у квітні вони отримали шквал запитань від бізнесу та інших груп про ризики.

У п'ятницю, 30 червня, Державний департамент США також оновив свої рекомендації щодо подорожей до Китаю, заявивши про підвищений "ризик неправомірних затримань" серед застережень для американців, щоб вони переглянули свої поїздки до цієї країни. Посол США в Китаї сказав, що переслідування Пекіном американських фірм є політично мотивованим і Вашингтон дасть відповідь.

Раніше повідомлялося, що влада Китаю проводить цілеспрямовані розслідування щодо шпигунства проти іноземних консалтингових компаній, які працюють в країні після нещодавніх обшуків в офісах кількох міжнародних фірм. Посилюються підозри щодо іноземних фірм, а також китайських компаній, які працюють у сфері юридичного аудиту та бізнес-досліджень. 



Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі