Спікерка парламенту Чехії відвідала Тайвань, заявила про підтримку народу острова

Поділитися
Спікерка парламенту Чехії відвідала Тайвань, заявила про підтримку народу острова © czechtoday.eu
Китай виступив проти її поїздки.

Спікерка нижньої палати парламенту Чехії Маркета Пекарова-Адамова під час візиту на Тайвань у вівторок, 28 березня, заявила, що її країну і Тайвань пов'язують свобода та демократія, а також пообіцяла підтримувати народ острова. Про це повідомляє Reuters.

Тайвань прагне зміцнити зв'язки з іншими демократичними країнами, оскільки він зіштовхнувся з посиленим тиском з боку Пекіна. Острів знайшов прихильну аудиторію в Центральній і Східній Європі, зважаючи на спільну історію авторитаризму.

Виступаючи в парламенті Тайваню, Маркета Пекарова-Адамова сказала, що Тайвань і Чехія мають подібну історію.

«Розвиток свободи і демократії є нашим обов'язком», - зазначила вона.

«Шановні колеги-депутати і дорогий народ Тайваню, я гарантую вам, що ми з вами зараз, ми будемо з вами і надалі, і за будь-яких обставин ми з вами в одному човні», - додала Пекарова-Адамова.

Хоча Чехія не має дипломатичних відносин з Тайванем, Пекарова-Адамова відвідала острів із делегацією зі 150 осіб, переважно бізнесменів.

Китай виступив проти її поїздки, як і проти більшості офіційних візитів на Тайвань.

Демократично обраний уряд острова відкидає претензії Китаю на суверенітет, заявляючи, що лише народ Тайваню може вирішувати своє майбутнє.

Новообраний президент Чехії Петр Павел у січні піддався різкій критиці з боку Пекіна після того, як прийняв дзвінок від президента Тайваню Цай Інвень, що стало явним відходом від спроб його попередника завоювати китайський бізнес. Поїздка Пекарової-Адамової до Тайваню слідує за поїздкою спікера Сенату Чехії Мілоша Вистрчіла у 2020 році.

Раніше повідомлялося, що Китай позбавив Тайвань ще одного дипломатичного союзника. Гондурас розірвав дипломатичні відносини з островом і встановив із Пекіном. Наразі Тайвань визнають лише 13 країн.

Гондурас є дев'ятим дипломатичним союзником, якого Тайбей втратив на користь Пекіна з моменту вступу на посаду президента острова Цай Інвень, яка виступає за незалежність, у травні 2016 року.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі