Спецпредставник Китаю заявив, що ні Україна, ні РФ «не закрили двері» для переговорів

Поділитися
Спецпредставник Китаю заявив, що ні Україна, ні РФ «не закрили двері» для переговорів © unsplash.com/whitehost
Пекін вважає, що «конфлікт» зайшов у глухий кут.

Спеціальний представник Китаю у справах Євразії Лі Хуей заявив, що хоча для України і Росії існує «багато труднощів» для того, щоб сісти за стіл переговорів, жодна зі сторін «не закрила двері» для діалогу. Про це повідомляє CNN.

На його думку, сторони «не повністю позбавлені консенсусу».

«Російська сторона, наприклад, заявила, що Росія ніколи не виступала проти мирних переговорів і завжди підтримувала політичне рішення... Українська сторона також заявила, що цінує і бажає миру, і я відчуваю, що обидві сторони не зачинили двері для мирних переговорів», - сказав Лі на пресконференції після свого «європейського турне» та візитів в Україну і РФ.

Лі, який раніше був послом Китаю в Росії, сказав, що «ризик ескалації» залишається високим, і що, перебуваючи в Києві, він щодня чув сирени повітряної тривоги, а українська столиця пережила масовані атаки.

«Конфлікт зайшов у глухий кут, і на полі бою панує невизначеність. Ця ситуація викликає занепокоєння», - додав Лі, підкресливши важливість «пошуку мирного вирішення кризи».

«Якщо війна продовжуватиметься, то буде лише більше катастроф і страждань, а поки є проблиск надії на мир, ми повинні активно працювати в цьому напрямку, замість того, щоб дозволяти конфлікту продовжуватися і поширюватися», - наголосив він.

Він додав, що сторони повинні вжити конкретних заходів для охолодження ситуації, а також досягнення безпеки ядерних об'єктів.

За його словами, Китай готовий зробити все, що завгодно, якщо це сприятиме пом'якшенню ситуації.

Лі також підтвердив, що нещодавня стаття Wall Street Journal про те, що Китай закликав європейські країни погодитися на припинення вогню, яке залишило б Росії контроль над тимчасово окупованими частинами України, не відповідає дійсності.

«Повідомлення не відповідає фактам. Ця практика поширення неправдивої інформації шляхом пропаганди конфронтації заради політичних інтересів є аморальною і дуже небезпечною», - сказав Лі журналістам.

Він також підкреслив важливість Чорноморської зернової угоди, назвавши її ініціативою, що має величезне значення для глобальної продовольчої безпеки, і наголосив на позиції Китаю щодо сприяння мирним переговорам і його пропозиції з 12 пунктів для «політичного врегулювання конфлікту».

Китай неодноразово намагався зобразити себе миротворцем, незважаючи на тісні зв'язки з Росією. У травні Лі зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським у Києві. Він був найвищим китайським посадовцем, який відвідав Україну з початку повномасштабної війни. Тоді Лі заявив, що «не існує панацеї у вирішенні кризи», додавши, що всі сторони повинні почати з себе, накопичити взаємну довіру і створити умови для припинення війни і початку мирних переговорів.

Однак деякі західні аналітики ставлять під сумнів щирість зусиль Китаю у просуванні миру і те, чи збігається його бачення завершення війни з баченням України.

Під час візиту Лі до Києва міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що мирні переговори мають базуватися на повазі до суверенітету і територіальної цілісності України. Київ не приймає жодних пропозицій, які передбачають втрату українських територій або заморожування конфлікту.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі