Сі Цзіньпін заявив, що Китай і США "повинні та зобов'язані" досягти мирного співіснування

Поділитися
Сі Цзіньпін заявив, що Китай і США © Getty Images
Його заклик пролунав після низки зустрічей і переговорів між офіційними особами обох країн останніми місяцями.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив двом ветеранам американської авіаційної групи  "Летючі тигри", які воювали на боці Китаю під час Другої світової війни, що Пекін і США "повинні та зобов'язані" досягти мирного співіснування, пропонуючи подальші кроки для обох сторін для зниження напруженості. Про це повідомляє Reuters.

У своїй відповіді на лист пілотів Гаррі Мойєра і Мела Макмаллена Сі сказав, що народи Китаю і США мали спільного ворога в боротьбі проти Японії і встановили "глибоку" дружбу.

"Дивлячись у майбутнє, Китай і Сполучені Штати, як дві великі країни, несуть більш важливу відповідальність за мир, стабільність і розвиток у світі. Вони повинні та зобов'язані досягти взаємної поваги, мирного співіснування і взаємовигідного співробітництва", - сказав Сі.

Його заклик до стабільних і мирних відносин пролунав після низки зустрічей і переговорів між офіційними особами США і Китаю в останні місяці, спрямованих на зниження напруженості та відновлення каналів зв'язку, в тому числі контактів між військовими країн.

Американська авіаційна група, відома як "Летючі тигри” складалася з колишніх американських пілотів, найнятих Китайською Республікою, очолюваною Гоміньданом, для боротьби проти Японії в 1941-1942 роках.

Пілоти групи широко відомі в Китаї своїми подвигами у боротьбі проти більших японських сил, коли вони піднімалися в небо зі злітно-посадкових смуг у сільській місцевості, прокладених вручну китайськими жителями.

Раніше повідомлялося, що віцепрезидент Китаю Хань Чжен заявив державному секретарю США Ентоні Блінкену під час переговорів у кулуарах Генеральної Асамблеї ООН у понеділок, 18 вересня, що обидві сторони повинні піти назустріч одна одній. 

Адміністрація Байдена намагалася зменшити напруженість, відправивши до Пекіна низку офіційних осіб, зокрема Блінкена в червні та міністра торгівлі Джину Раймондо наприкінці серпня. Переговори держсекретаря США Ентоні Блінкена в Пекіні від початку не передбачали нормалізації відносин і примирення сторін. По суті, конфлікт уже ввійшов у ту фазу, коли залишитися може тільки один переможець, і компроміс в інтересах обох сторін просто неможливий. То навіщо глава Держдепу літав до Пекіна? Про те, «Чого Блінкену вдалося домогтися в Китаї та що це означає для України» — у статті Віктора Константинова.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі