Сі Цзіньпін на зустрічі з китайськими послами закликав створити "залізну дипломатичну армію”

Поділитися
Сі Цзіньпін на зустрічі з китайськими послами закликав створити © Getty Images
Пекін повертається до жорсткішої дипломатичної риторики. 

Лідер Китаю Сі Цзіньпін закликав китайських послів створити "залізну дипломатичну армію", лояльну до Комуністичної партії, відродивши різку риторику "вовків-воїнів", поширювану деякими дипломатами країни як ознаку все більш жорсткої зовнішньої політики Пекіна. Про це повідомляє Reuters.

"Необхідно рішуче захищати інтереси національного суверенітету, безпеки і розвитку з позицією готовності і твердої волі кинути виклик сильним державам", - сказав Сі звертаючись до китайських послів в іноземних країнах, які зібралися в Пекіні.

Його слова нагадують більш зухвалий, конфронтаційний стиль риторики, прийнятий китайськими дипломатами з 2020 року, який був менш помітним цьогоріч, коли Китай намагався залучити іноземні інвестиції для своєї ослабленої економіки.

Відносини зі Сполученими Штатами частково відтанули після зустрічі Сі з президентом США Джо Байденом у листопаді, але наразі Пекін веде дипломатичні суперечки з Філіппінами у Південно-Китайському морі, а також із Японією через скидання очищеної радіоактивної води після аварії на АЕС у префектурі Фукусіма.

Сі також закликав послів дотримуватися партійної дисципліни, повторивши слово "суворий" сім разів у програмній промові після Центральної робочої конференції з питань зовнішньої політики — зустрічі високого рівня Комуністичної партії з планування зовнішньої політики.

"Необхідно поставити правила і дисципліну на перше місце, суворо дисциплінувати себе, брати на себе сувору відповідальність і створити дипломатичну залізну армію, яка буде віддана партії,  вміє боротися, а також дотримуватиметься суворої дисципліни", - сказав Сі.

Зауваження китайського лідера прозвучали на тлі відновлення дисциплінарних заходів серед дипломатичного корпусу Пекіна після звільнення колишнього міністра закордонних справ Цинь Гана в липні, який пропрацював лише сім місяців на цій посаді.

"Вірність партії, країні і народу - це славна традиція дипломатичного фронту. Необхідно вибудовувати міцну лінію ідеологічної оборони і бути проникливою особистістю з твердими політичними переконаннями, яка суворо дотримується правил і дисципліни”, - додав Сі.

Сі також наголосив на необхідності для Пекіна збільшити свій міжнародний вплив для боротьби з тим, що він вважає спробами Заходу стримати і придушити Китай.

"Ми повинні будувати широку і глибоку дружбу, і боротьба за завоювання людських сердець повинна вестися на всіх рівнях. Ми повинні використовувати іноземну мову і методи, щоб добре розповісти історію Китаю", - сказав Сі.

Він також виступив проти "залякування" і "гегемонії" Заходу, закликавши дипломатів і чиновників "нести вперед китайський бойовий дух".

За десять років Китай став іншим. І річ не в показниках зростання ВВП. Насамперед ідеться про зовнішню політику та дипломатію, що явно свідчать про глобальні амбіції Китаю на чолі з Сі Цзіньпіном, який бажає "виплекати сад світової Сі-вілізації". Як на це дивляться США, Японія та Індія? Яке місце в усій цій геополітиці відведено Росії? Читайте статтю посла України в Японії Сергія Корсунського "Чи вдасться Китаю побудувати світову Сі-вілізацію?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі