Президенти Тайваню і Гватемали підтвердили дипломатичні відносини на тлі тиску з боку Китаю

Поділитися
Президенти Тайваню і Гватемали підтвердили дипломатичні відносини на тлі тиску з боку Китаю © Office of the President, Republic of China (Taiwan)
Гватемала є одним із 13 дипломатичних союзників острова.

Президенти Тайваню Цай Інвень та Гватемали Алехандро Джаматтеї провели зустріч, підтвердивши дипломатичні відносини. Про це повідомляє The Guardian.

Цай Інвень зустрілася з Джамматтеї через кілька днів після того, як Гондурас розірвав дипломатичні відносини з островом та встановив із Китаєм.

Президенти потиснули один одному руки, пообіцявши підтримувати міцні зв'язки на тлі дипломатичного тиску Китаю, який розглядає Тайвань як частину своєї території, що чекає на возз'єднання.

За словами заступника міністра культури Гватемали Дженні Барріос, присутні на зустрічі високопосадовці були свідками зміцнення дружби між двома народами.

Цай подякувала Джаматтеї за підтримку минулого року, коли Китай проводив військові маневри поблизу Тайваню.

Вона також підкреслила співпрацю з Гватемалою, одним з 13 дипломатичних союзників, яких наразі має самоврядний острів, в основному це невеликі країни Карибського басейну, Тихого океану і Латинської Америки.

Виступаючи перед представниками ЗМІ разом з Цай, Джаматтеї назвав Тайвань «єдиним справжнім Китаєм».

Однак деякі гватемальці вважають, що їхня країна втрачає економічні можливості, обираючи Тайвань замість материкового Китаю.

«Китай - це ринок з більш ніж мільярдним населенням, і в інтересах деяких гватемальських секторів було б експортувати та імпортувати продукцію з Китаю», - сказав соціолог і політичний аналітик Мігель Анхель Сандоваль.

Рішення Гондурасу переключити дипломатичні зв'язки з Тайваню на Китай призвело до звинувачень на адресу Пекіна в «доларовій дипломатії».

У неділю, 2 квітня, Цай відвідає нову лікарню в місті Чімальтенанго на заході Гватемали, побудовану завдяки пожертвуванню Тайваню в розмірі 22 млн доларів.

Візит Цай, під час якого вона також відвідає Беліз, відбувається через кілька днів після того, як Гондурас розірвав дипломатичні відносини з островом на знак зближення з Пекіном, який відмовляється від відносин з країнами, що визнають Тайвань. Очікується, що президент Гондурасу Сіомара Кастро незабаром відвідає Китай.

Дорогою додому Цай зупиниться в Каліфорнії, щоб зустрітися зі спікером Палати представників Конгресу США Кевіном Маккарті - зустріч, яка спонукала Китай попередити Вашингтон про те, що він «грає з вогнем».

Раніше повідомлялося, що Тайвань чекає  на менш жорстку реакцію Пекіна на очікувану зустріч президента острова Цай Інвень і спікера Палати представників Конгресу США Кевіна Маккарті. Білий дім закликав Китай не використовувати «звичайну» зупинку Цай у США як привід для посилення агресивної діяльності проти Тайваню. 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі