Тайвань залишається спокійним на тлі посилення напруги з боку Китаю — президентка острова

Поділитися
Тайвань залишається спокійним на тлі посилення напруги з боку Китаю — президентка острова © Office of the President, Republic of China (Taiwan)
Цай Інвень заявила, що відповідальним за зростання напруженості в регіоні є Пекін.

Тайвань залишається спокійним перед обличчям Китаю, який «навмисно» нагнітає напругу, заявила президентка острова Цай Інвень на заході під час «транзитної зупинки» в Нью-Йорку. Про це повідомляє Reuters.

Цай прибула до Нью-Йорка в середу, 29 березня, по дорозі до країн Центральної Америки, а на зворотному шляху до Тайбею наступного тижня вона зупиниться в Лос-Анджелесі, де, як очікується, зустрінеться зі спікером Палати представників Конгресу США Кевіном Маккарті. Китай вже попередив про наслідки, якщо ця зустріч відбудеться.

Візит відбувається в той час, коли відносини США з Китаєм перебувають на найгіршому, на думку деяких аналітиків, рівні з тих пір, як Вашингтон нормалізував відносини з Пекіном у 1979 році і відмовився від дипломатичного визнання Тайваню.

Пекін заявляє, що Тайвань належить до «єдиного Китаю» і, як китайська провінція, не має права на міждержавні зв'язки. Острів заперечує це.

Цай під час свого першого візиту до США з 2019 року заявила, що відповідальність за зростання напруженості лежить на Китаї.

«Китай навмисно нагнітає напруженість, але Тайвань завжди реагує обережно і спокійно, щоб світ бачив, що Тайвань є відповідальною стороною у відносинах по обидва боки протоки», - сказала вона.

«Народ Тайваню з нетерпінням чекає миру, але історія говорить нам, що найкращий спосіб уникнути війни - це зробити себе сильнішими», - додала Цай.

Нестабільна ситуація у Тайванській протоці принесе світові серйозні економічні та безпекові ризики, і для всіх країн важливо підтримувати мир та стабільність в регіоні, наголосила президентка острова.

Де-факто посольство Тайваню в США заявило, що всі заходи за участі Цай в Нью-Йорку закриті для ЗМІ та громадськості.

Зустріч з Маккарті стане першою зустріччю між тайванським лідером і спікером Палати представників США на американській землі, хоча вона розглядається як потенційно менш провокаційна альтернатива візиту Маккарті на острів, який він збирався здійснити.

Китай неодноразово застерігав американських чиновників від зустрічі з Цай, вбачаючи в цьому підтримку прагнення острова бути визнаним як окрема країна.

Речник китайського Управління у справах Тайваню Чжу Фенлянь заявив, що якщо Цай зустрінеться з Маккарті, то Китай «безумовно вдасться до заходів для рішучої відповіді».

Тимчасова повірена у справах Китаю у Вашингтоні Сюй Сюеань заявила, що така зустріч «може призвести до ще однієї серйозної конфронтації у відносинах між Китаєм і США».

Сполучені Штати, як і більшість країн, підтримують лише неофіційні зв'язки з Тайбеєм, але американське законодавство вимагає від уряду забезпечити острів засобами для самооборони і сприяє неофіційним візитам.

Транзит через США є сьомим з моменту вступу Цай на посаду в 2016 році і відбувається на тлі занепокоєння в Штатах та інших країнах, що вторгнення Росії в Україну може підштовхнути Китай до дій проти Тайваню.

Раніше повідомлялося, що Тайвань чекає  на менш жорстку реакцію Пекіна на очікувану зустріч президента острова Цай Інвень і спікера Палати представників Конгресу США Кевіна Маккарті. Білий дім закликав Китай не використовувати «звичайну» зупинку Цай у США як привід для посилення агресивної діяльності проти Тайваню. Окрім США, Цай відвідає дипломатичних союзників – Гватемалу та Беліз.

 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі