Найвпливовішу посаду у центробанку Китаю отримав фахівець із західною освітою — FT

Поділитися
Найвпливовішу посаду у центробанку Китаю отримав фахівець із західною освітою — FT © скриншот видео Youtube
Пан Гуншен закінчив докторантуру в Кембриджському університеті та був старшим науковим співробітником у Гарварді.

Китай залучив до керівництва центральним банком країни фахівця з управління ризиками, який пройшов навчання на Заході. Цей крок, як очікується, забезпечить певну визначеність на ринку, оскільки китайський лідер Сі Цзіньпін переглядає систему нагляду за фінансовим сектором, пише FT.

Народний банк Китаю оголосив, що Пан Гуншен був призначений на посаду секретаря Комуністичної партії в банку, замінивши Го Шуціна.

Секретар партії є найвпливовішою політичною посадою в банку і може мати більший вплив, ніж безпосередньо керівник. Очікується, що він також стане наступним головою правління банку, замінивши на цій посаді І Гана, який перебував на ній понад п'ять років.

"Це призначення додасть ринку певної впевненості в наступності у виборі керівників центрального банку Китаю. Серед усіх можливих кандидатів [Пан] є людиною, яка найкраще знає ринок, і яку ринок знає найкраще", - сказав аналітик Чен Лонг.

За словами джерела видання, призначення Пана розглядалося у прискореному порядку, оскільки наступного тижня йому виповниться 60 років, що є неофіційним пенсійним віком для багатьох китайських чиновників.

У суботу, 1 липня, банк повідомив, що Го та І пішли у відставку зі своїх партійних посад.

Перестановки в центральному банку відбуваються в той час, коли відновлення другої за величиною економіки світу після трирічного карантину, викликаного пандемією, зіштовхнулося з низкою труднощів.

Після початкового підйому в першому кварталі, невтішних економічних даних у другому та погіршення прогнозів, зростають очікування, що Пекін вдасться до додаткових монетарних або фіскальних стимулів, щоб підтримати зростання економіки. 

Пан Гуншен - добре відоме ім'я в міжнародному фінансовому секторі. З 2012 року він перебував на посаді заступника голови Народного банку Китаю, де мав змогу взаємодіяти зі ЗМІ, західними фінансистами та колегами з регуляторних органів. З 2016 року він одночасно очолює китайську службу валютного нагляду.

Пан закінчив докторантуру в Кембриджському університеті та був старшим науковим співробітником у Гарварді. Він також пройшов стажування у британській компанії Standard Chartered зі штаб-квартирою у Великій Британії. Пан отримав ступінь доктора економічних наук у Ренмінському університеті Китаю.

За останні три десятиліття досвід Пана охоплює регулювання валютного, облігаційного та майнового фінансування, правила криптовалют та реформування державного банківського сектору.

Його репутація боротьби з фінансовими ризиками була сформована, коли Пан допоміг стримати відтік капіталу, який дестабілізував фінансову систему в середині 2010-х років.

Однак призначення Пана відбувається на тлі побоювань ринку щодо зменшення впливу центробанку Китаю.

Деякі аналітики вважають, що призначення Пана навряд чи призведе до значних змін у монетарній політиці Китаю, оскільки центральний банк ослаблений після того, як у березні Пекін оновив свою структуру фінансового регулювання.

Сі, який розпочинає третій п'ятирічний президентський термін, у березні створив новий національний орган фінансового нагляду, який контролюватиме всю фінансову діяльність, окрім ринку цінних паперів.

Згідно з новим регуляторним режимом, Народний банк Китаю втратить деякі повноваження щодо фінансових холдингових компаній, в тому числі Ant Group Джека Ма.

Також було створено новий комітет під керівництвом Комуністичної партії - Центральну фінансову комісію, що посилює прямий контроль Сі над сектором.

Раніше повідомлялося, що прибутки промислових компаній у Китаї продовжували падати у перші чотири місяці року, що підкреслює зниження попиту і поглиблення дефляції у другій за величиною економіці світу.

Згідно з даними, опублікованими Національним бюро статистики Китаю, промисловий прибуток впав на 20,6% в період з січня по квітень порівняно з аналогічним періодом 2022 року.

Промислове виробництво та споживчі витрати в Китаї не виправдали очікувань, що підживлює сумніви щодо сили відновлення економіки країни після скасування політики «нульового ковіду».

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі