Промислове виробництво та споживчі витрати в Китаї не виправдали очікувань, що підживлює сумніви щодо сили відновлення економіки країни після скасування політики «нульового ковіду». Про це пише FT.
Безробіття серед молоді в Китаї досягло рекордного рівня, а ключовий показник інвестицій також відстав від прогнозів, що кидає тінь на перспективи другої за величиною економіки світу.
Минулого місяця промислове виробництво зросло на 5,6% порівняно з попереднім роком, що значно нижче прогнозів зростання на 10,6%. Роздрібні продажі зросли на 18,4% в річному обчисленні, також не виправдавши прогнози. Високі темпи зростання частково відображають контраст із локдауном минулого року в Шанхаї — найбільшому місті країни.
Опубліковані у вівторок, 16 травня, дані посилили відчуття того, що економіка країни не змогла повністю відновитися після скасування жорстких антиковідних обмежень наприкінці минулого року, а затяжна криза на ринку нерухомості і побоювання щодо торговельної активності також затьмарюють перспективи.
«Показники ділової активності в Китаї не виправдали очікувань навіть за сприятливої основи», - заявив аналітик та економіст Сянжун Юй, додавши, що надія на подальше поліпшення настроїв може зменшитися за відсутності рішучих дій уряду.
Офіційні дані про інвестиції в нерухомість показали зниження на 6,2% за рік, що гірше за очікування аналітиків, які прогнозували падіння на 5,7%.
Змішане відновлення економіки Китаю, яке включало слабше, ніж очікувалося, зростання інвестицій в основний капітал на 4,7 відсотка за чотири місяці до кінця квітня, також показало ознаки того, що воно поширюється на ринки металів.
У вівторок, 16 травня, ф'ючерси на нікель в Шанхаї впали більш ніж на 2%. Погіршення очікувань щодо економічного зростання в другому кварталі також вплинуло на ф'ючерси на залізну руду, в той час як ціни на мідь минулого тижня досягли найнижчого рівня за останні місяці.
«Усі, безумовно, чекали, що Китай відкриється трохи швидше, але, можливо, це сталося не так, як дехто з нас очікував. І потім, очевидно, була низка негативних геополітичних і макроекономічних чинників, які чинили тиск на метали», - сказав виконавчий директор Лондонської біржі металів Метью Чемберлен.
Безробіття серед молоді, яке Китай почав реєструвати у 2018 році, досягло 20,4%, перевищивши попередній максимум в 19,9% минулого літа.
На противагу цьому, загальний рівень безробіття серед міського населення знизився до 5,2%, оскільки ширший ринок праці став жорсткішим.
Китайський Індекс задоволеності споживачів (CSI) 300 майже не змінився, знизившись у вівторок на 0,2 відсотка.
Джуліан Еванс-Прічард з Capital Economics припускає, що у відновлення економіки «ще є сили», вказавши на 19-відсоткове зростання роздрібних продажів і продажів у громадському харчуванні під час національного свята на початку місяця.
Але він додав, що відновлення швидше за все, вичерпає себе в другій половині року через згортання фіскальної підтримки, зупинку збільшення кредитування, послаблення ринку житла і вплив світового попиту на китайський експорт.
Китайські політики встановили обережний цільовий показник зростання на рівні 5% на 2023 рік, що є найнижчим показником за останні десятиліття, після того, як минулого року не вдалося досягти цільового показника на рівні 5,5%, адже зростання валового внутрішнього продукту становило лише 3%.
У своєму звіті про монетарну політику за перший квартал, опублікованому минулого тижня, Народний банк Китаю виступив з оптимістичними заявами.
«Очікується, що економіка Китаю продовжить покращуватися загалом, і темпи зростання в другому кварталі можуть значно відновитися під впливом ефекту низької бази, що закладе міцний фундамент для безперешкодного досягнення річного цільового показника зростання», - йдеться у звіті.
Раніше повідомлялося, що імпорт Китаю різко скоротився в квітні, а експорт зростав повільніше. Це є ознакою слабкого внутрішнього попиту, що посилює тиск на економіку країни в умовах уповільнення глобального зростання.