Китайський експорт скоротився на тлі намагань Пекіна відновити економіку — FT

Поділитися
Китайський експорт скоротився на тлі намагань Пекіна відновити економіку — FT © unsplash.com/whitehost
Світовий попит на експорт із Китаю знизився.

Китайський експорт у травні скоротився більше, ніж очікувалося, через слабший світовий попит на товари країни. Водночас друга за величиною економіка світу намагається відновити зростання після сповільнення, спричиненого пандемією коронавірусу минулого року. Про це пише FT.

Експорт скоротився на 7,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року, заявило Головне митне управління Китаю, що значно нижче прогнозів аналітиків щодо падіння на 0,4%.

Однак показники імпорту виявилися кращими, ніж очікувалося. Імпорт знизився на 4,5% в річному обчисленні, в той час як аналітики очікували падіння на 8%. Це призвело до того, що щомісячний профіцит торгового балансу країни склав $65,81 млрд — на 16,1% менше, ніж прогнозувалося.

Деякі економісти вважають, що кращі, ніж очікувалося, показники імпорту свідчать про те, що відновлення внутрішньої економіки Китаю після пандемії залишається на правильному шляху, попри сповільнення потужного експортного сектору. У квітні імпорт знизився на 7,9% у річному обчисленні, тоді як експорт зріс на 8,5%, відступивши від несподіваного стрибка в березні.

За словами керівника відділу економіки в Capital Economics Джуліана Еванс-Прічарда, враховуючи зміни в цінах та деякі інші фактори, обсяги імпорту в травні фактично зросли на 8,5% з урахуванням сезонних коливань, що є найшвидшими темпами за останній рік.

«Обсяги імпорту зросли до найвищого показника за останні 18 місяців, що підтверджує нашу думку про те, що відновлення економіки залишається на правильному шляху», - каже Еванс-Прічард.

Торгівля була рятівним колом для економіки Китаю під час пандемії, але в останні місяці вона занепала, оскільки світовий попит на китайський експорт знизився. Виробничий сектор демонструє низькі показники у сфері послуг, оскільки заходи жорсткого контролю над поширенням коронавірусу були скасовані минулого року.

Низка економічних показників останніх тижнів вказує на нерівномірність економічного відновлення, яке, хоча й триває, але починає сповільнюватися: падіння промислового виробництва та прибутків, активності на підприємствах та зростання кредитування.

Хоча активність у сфері послуг цього року зросла, є також ознаки того, що вона починає втрачати деякі зі своїх перших швидких досягнень після зняття жорстких обмежень, спричинених COVID-19.

Головне митне управління Китаю повідомило, що за перші п'ять місяців цього року торгівля з США впала на 5,5% порівняно з попереднім роком. Торгівля з Японією скоротилася на 3,5% у річному обчисленні.

Найбільшим торговельним партнером Китаю протягом перших п'яти місяців року була Асоціація держав Південно-Східної Азії, загальний обсяг торгівлі з країнами якої збільшився на 9,9%. Далі йде ЄС, торгівля з яким зросла на 3,6%.

Еванс-Прічард прогнозує подальше падіння китайського експорту, оскільки вплив різкого підвищення відсоткових ставок у розвинених країнах відчується пізніше цього року.

«Що стосується імпорту, то ми вважаємо, що він продовжить відновлюватися протягом наступних кварталів, оскільки стимул від відкриття економіки продовжує даватися взнаки», - заявив аналітик.

Раніше повідомлялося, що прибутки промислових компаній у Китаї продовжували падати у перші чотири місяці року, що підкреслює зниження попиту і поглиблення дефляції у другій за величиною економіці світу.

Згідно з даними, опублікованими Національним бюро статистики Китаю, промисловий прибуток впав на 20,6% в період з січня по квітень порівняно з аналогічним періодом 2022 року.

Промислове виробництво та споживчі витрати в Китаї не виправдали очікувань, що підживлює сумніви щодо сили відновлення економіки країни після скасування політики «нульового ковіду».

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі