Китайські нафтопереробники активніше скуповують російську нафту на тлі суперечки про ціни з Іраном — Bloomberg

Поділитися
Тегеран затримує поставки і вимагає вищих цін.

Приватні нафтопереробні заводи в Китаї скуповують російську нафту марки ESPO швидше, ніж зазвичай, оскільки триває суперечка з іранськими продавцями щодо цін. Про це повідомляє Bloomberg.

Вантажі, заплановані на лютий - 3,8 млн тонн, були розпродані протягом перших двох тижнів січня. Росія знизила ціни на ESPO зі східної частини країни, що зробило торгівлю більш привабливою для незалежних китайських нафтопереробників.

Приватні нафтопереробники в Китаї, які переважно розташовані в провінції Шаньдун, почали купувати нафту ESPO, оскільки іранські продавці вимагають вищих цін. За словами трейдерів, хоча нафта від виробника з Перської затоки все ще залишається однією з найдешевших у світі, наразі жодних угод не укладається.

Приватні нафтопереробники, на які припадає понад чверть нафтопереробних потужностей Китаю, вже давно отримують вигоду від своєї готовності купувати нафту, якої уникають інші покупці, що остерігаються потенційних санкцій з боку західних країн. Однак попит на венесуельську нафту зріс після послаблення санкцій з боку США, а крок Ірану відповідає загальному зростанню цін на нафту, яка перебуває під санкційними обмеженнями.

Таке зростання цін підвищило привабливість марки ESPO, яка вже була популярною серед приватних нафтопереробників у Китаї завдяки відносно низькій вартості та короткій відстані транспортування. У грудні понад 90% суден, що перевозили вантажі ESPO, прямували до Китаю, найбільшого світового імпортера нафти, згідно з даними відстеження суден, зібраними агентством Bloomberg.

Раніше цього місяця приватні нафтопереробні компанії країни отримали від уряду величезну квоту на імпорт нафти, що дозволило їм вільно складати плани закупівель і видобутку на період до року.

Повідомлялося, що торгівля нафтою Ірану з Китаєм зайшла в глухий кут, оскільки Тегеран затримує поставки і вимагає вищих цін від свого ключового клієнта, скорочуючи дешеві потоки для найбільшого у світі імпортера нафти. 

Китай заощадив мільярди доларів, купуючи нафту, часто зі значними знижками, у виробників, що потрапили під санкції, — Ірану, Венесуели і, віднедавна, Росії. Ці країни охоплюють майже 30% імпорту сирої нафти до Китаю. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі