Названо наскільки знизились нафтогазові доходи Росії за 2023 рік

Поділитися
За даними російського мінфіну, доходи знизились на 24% 

Через зменшення ціни на нафту та західні санкції й обмеження, доходи російського бюджету від експорту нафти та газу знизилися на чверть у порівнянні з 2022 роком. 

«Податки на нафту і газ – ключове джерело фінансування вторгнення Кремля в Україну – впали на 24% порівняно з минулим роком, але все одно склали майже третину всіх бюджетних надходжень минулого року, згідно з даними міністерства фінансів», повідомляє Bloomberg.

Причиною зменшення російських доходів у вигляді нафтодоларів агентство називає «падіння ціни на російські барелі на тлі скорочення світового ринку нафти та посилення західних енергетичних санкцій». Різке падіння експорту російського трубопровідного газу та щедрі державні субсидії, надані нафтовій галузі країни, посилили зниження чистого доходу.

«Зниження державних доходів від нафти і газу створює додатковий тиск на бюджет, оскільки Росія планує майже на 70% збільшити військові витрати у 2024 році, оскільки війна в Україні триватиме вже третій рік. Соціальні витрати також будуть вищими, оскільки президент Владімір Путін готується балотуватися на п'ятий термін на березневих виборах», – зазначають у Bloomberg.

Середня ціна нафти Urals, основної експортної суміші російської нафти, впала більш ніж на 17% минулого року до 62,99 доларів за барель. Це все ще вище стелі у 60 доларів за барель, встановленого країнами «Великої сімки».

Нагадаємо, з середини жовтня 2023 року міністерство фінансів США посилило контроль за дотриманням цінових обмежень, запровадивши санкції проти кількох танкерів, їхніх власників і трейдерів, звинувачених у перевищенні порогових значень. Це підвищило ризики для покупців російських барелів, і, як наслідок, дисконт нафти Urals до еталонної нафти Brent збільшився. За даними Міністерства фінансів Росії, у грудні різниця сягнула майже 14 доларів за барель.

Як утримати нафтовий експорт Росії у межах встановленої стелі цін? Що робити з «тіньовим» танкерним флотом та страховими компаніями, які допомагають агресору обходити обмеження ціни? На ці запитання відповідає Олег Гетман у статті «Оптимістичний тренд: із листопада валютна виручка РФ за нафту різко скоротилася» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі