Китайські військові в суботу, 14 вересня, засудили прохід кораблів ВМС Німеччини через Тайванську протоку, заявивши, що це збільшило ризики для безпеки і стало “неправильним” сигналом, повідомляє Reuters.
Командування Східного театру воєнних дій Народно-визвольної армії Китаю заявило, що прохід двох кораблів Німеччини був “публічною акцією”, а військово-морські й військово-повітряні сили Пекіна “відстежували й попереджали” судна протягом усього часу перетину протоки.
“Поведінка німецької сторони збільшує ризики для безпеки й відправляє неправильний сигнал. Військові на театрі бойових дій постійно перебувають у стані підвищеної готовності, будуть рішуче протидіяти всім загрозам і провокаціям”, - йдеться в заяві.
Посольство Пекіна в Німеччині оголосило, що направило Берліну “подання”, в якому стверджується, що Тайвань належить Китаю.
“Питання Тайваню - це не питання свободи судноплавства, а питання суверенітету й територіальної цілісності Китаю”, - наголосили в посольстві.
Тайванська протока є китайськими водами, там взагалі не існує так званих “міжнародних вод”, зазначається в заяві.
Китай закликав Німеччину уникати будь-якого “втручання”, яке може поставити під загрозу здоровий і стабільний розвиток двосторонніх відносин, додали в посольстві.
Китай, який вважає Тайвань своєю територією, заявляє, що лише він контролює протоку. І Штати, і Тайбей наголошують, що Тайванська протока (ключовий торговельний маршрут, через який проходить близько половини світових контейнеровозів), є міжнародним водним шляхом.
Американські військові кораблі перетинають протоку приблизно раз на два місяці, викликаючи цим гнів Пекіна, а деякі союзники США, такі як Канада і Велика Британія, також здійснюють “епізодичні” проходи.