Єдиний “друг” Тайваню в Африці пропустив великий саміт Сі Цзіньпіна

Поділитися
Єдиний “друг” Тайваню в Африці пропустив великий саміт Сі Цзіньпіна © EPA/ ANDRES MARTINEZ CASARES
Королівство Есватіні — один із небагатьох міжнародних союзників острова, що залишилися.

Король Есватіні Мсваті III пропустив великий саміт лідера Китаю Сі Цзіньпіна з африканськими колегами, повідомляє Bloomberg.

Королівство з населенням всього 1,2 мільйона людей залишається одним із дюжини дипломатичних союзників Тайваню. Тому Есватіні не бере участі у Форумі з питань китайсько-африканського співробітництва — ключовому заході дипломатичної взаємодії Китаю з Африкою, який проходить цього тижня в Пекіні.

Королівство, що не має виходу до моря і розташоване між Мозамбіком і Південною Африкою, є останнім опонентом багаторічної місії Пекіна, спрямованої на перетворення Африки на “вільну від Тайваню” зону. Влада Буркіна-Фасо розірвала відносини з островом на користь Китаю в 2018 році, залишивши Тайбей із єдиним дипломатичним партнером в Африці — Есватіні.

Те, що королівство “досі тримається”, явно дратує Пекін.

“Відносини Есватіні з так званою владою Тайваню не вигідні для його (королівства - ред. ) власних інтересів. Ми віримо, що воно прийме правильне рішення, яке відповідатиме тенденції історії”, - заявила в середу, 4 вересня, речниця МЗС Китаю Мао Нін.

Один тайванський чиновник, який говорив на умовах анонімності, сказав, що острів упевнений у збереженні Есватіні як дипломатичного партнера в найближчому майбутньому, й описав короля Мсваті III як вірного союзника Тайваню.

Лише цього тижня Мсваті III відкрив тайванський павільйон на виставці в королівстві - далеко від помпезних церемоній, що відбуваються у Великому залі народних зборів у Пекіні.

У травні Мсваті відвідав Тайвань для участі в інавгурації нового президента острова Вільяма Лая, що в китайському МЗС назвали “серйозною провокацією” проти принципу “єдиного Китаю”.

На адресу останньої абсолютної монархії Африки, Есватіні, лунає критика з боку правозахисних груп за заборону політичних партій, репресії проти продемократичних активістів і ширше придушення інакомислення. 

Адміністрація Мсваті не демонструвала жодних натяків на плани відвернутися від Тайбея, і, схоже, відчуває полегшення від того, що не була втягнута в китайські зусилля з просування в Африці, які досі були зосереджені на великих інфраструктурних проєктах і кредитах.

За даними Міжнародного валютного фонду, співвідношення боргу Есватіні до валового внутрішнього продукту становить близько 40%, тоді як у країнах Африки на південь від Сахари цей показник становить близько 60%.

Підтримка Есватіні з боку Тайваню здебільшого надається у формі грантів.

“Я вважаю, що наші відносини з Тайванем дійсно окупилися за останні десять років”, - заявив міністр фінансів Есватіні Ніл Райкенберг.

Пекін підтримує комерційні зв'язки з королівством, попри розбіжності: Китай — найбільше джерело імпорту для Есватіні, після сусідньої ПАР.

“Це точно не ворожість з торгової точки зору, просто тому, що ви визнаєте суверенітет Тайваню”, - сказав Райкенберг.

Повідомлялося, що Сі на форумі китайсько-африканського співробітництва пообіцяв виділити Африці 51 мільярд доларів нового фінансування, підтримати 30 інфраструктурних проєктів на багатому на ресурси континенті, а також створити щонайменше мільйон робочих місць.

Водночас Пекін продемонстрував бажання відійти від фінансування великих інфраструктурних проєктів і зосередитися на продажі країнам, що розвиваються, передових і зелених технологій, в які китайські компанії інвестували значні кошти.

Останніми роками форум вийшов за межі економічного співробітництва й охопив такі сфери, як мир і безпека, а також посилення інтересів Китаю в регіоні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі