США відправили військовий корабель через Тайванську протоку напередодні інавгурації президента острова

Поділитися
США відправили військовий корабель через Тайванську протоку напередодні інавгурації президента острова © скриншот видео Youtube
Китайські військові розкритикували Штати.

Американський військовий корабель пройшов через Тайванську протоку в середу, 8 травня, менш ніж за два тижні до вступу на посаду нового президента Тайваню, що викликало осуд з боку Пекіна. Про це повідомляє Reuters.

7-й флот ВМС США заявив, що есмінець класу Arleigh Burke USS Halsey здійснив у середу звичайний прохід через Тайванську протоку, через води, на які поширюється свобода судноплавства та авіації у відкритому морі відповідно до міжнародного права.

Китайські військові назвали цю місію "публічним ажіотажем", додавши, що залучили військово-морські й повітряні сили для моніторингу та попередження американського корабля протягом усього його рейсу.

"Війська на театрі воєнних дій завжди перебувають у стані підвищеної бойової готовності та будуть рішуче захищати національний суверенітет і безпеку, а також регіональний мир і стабільність", - йдеться в заяві Східного командування Народно-визвольної армії Китаю.

Міністерство оборони Тайваню заявило, що американський корабель пройшов протокою на південь, і сили острова спостерігали за ситуацією.

Китай вважає Тайвань своєю територією та стверджує, що має юрисдикцію над протокою. Тайвань і Сполучені Штати заперечують це, наголошуючи, що Тайванська протока є міжнародним водним шляхом. Американські військові кораблі, а іноді й патрульні літаки ВМС США, перетинають протоку приблизно раз на місяць.

Час проведення останньої місії США був особливо чутливим, оскільки вона відбулася напередодні інавгурації 20 травня новообраного президента Тайваню Вільяма Лая, якого Китай вважає небезпечним сепаратистом.

У четвер, 9 травня, у своєму щоденному звіті про військову діяльність Китаю за попередні 24 години Міністерство оборони Тайваню заявило про чотири китайські літаки, які перетнули серединну лінію та пролетіли поблизу тайванських островів Пенху, на яких розташована велика військово-повітряна база.

Уряд Тайваню відкидає претензії Китаю, заявляючи, що тільки народ острова може обирати своє майбутнє. Лай, який зараз є віце-президентом, неодноразово пропонував переговори з Пекіном, але отримував відмову.

Тайвань перебуває в стані готовності до будь-яких військових маневрів Китаю навколо острова напередодні та після інавгурації. Протягом останніх років китайські військові значно активізували свою діяльність навколо Тайваню.

Про деталі виборів на Тайвані й те, чому вони важливі для України, читайте в статті Наталії БутирськоїТайванські вибори та Україна: Китаю все важче”.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі