Тайвань очікує військових навчань Китаю після інавгурації нового президента острова 

Поділитися
Тайвань очікує військових навчань Китаю після інавгурації нового президента острова  © depositphotos/AleksTaurus
Інавгурація новообраного президента Тайваню пройде в травні. 

Тайвань напоготові на тлі ймовірного проведення Китаєм військових навчань після інавгурації новообраного президента острова Вільяма Лая цього місяця, повідомляє Reuters.

Китай, який розглядає Тайвань як власну територію, має сильну неприязнь до Лая, вважаючи його небезпечним сепаратистом. Китайський уряд відкидав неодноразові пропозиції Лая про переговори.

Лай, як і нинішній президент острова Цай Інвень, відкидає претензії Пекіна, наголошуючи, що лише народ Тайваню може обирати своє майбутнє. 

Інавгурація Лая, який зараз є віце-президентом, відбудеться 20 травня.

Виступаючи перед журналістами в парламенті, генеральний директор Бюро національної безпеки Тайваню Цай Мін-Єн заявив, що збереження стабільності в Тайванській протоці в інтересах усіх членів міжнародного співтовариства, в тому числі й Китаю.

За словами Цай Мін-Єн, зараз Пекін використовує підхід батога і пряника до Тайваню, сподіваючись вплинути на політику нового уряду.

“Особливої уваги потребує те, що після 20 травня, з червня по листопад, китайські комуністи проводять свої регулярні військові навчання. Чи використають китайські комуністи цю спекотну пору року як привід для проведення військових навчань з метою подальшого тиску на Тайвань - це ключове питання, на якому зосереджується Бюро національної безпеки”, - додав він.

Протягом останніх чотирьох років китайські військові значно активізували свою діяльність навколо Тайваню.

У 2022 році Китай провів великі військові навчання поблизу Тайваню після візиту до Тайбея колишнього спікера Палати представників США Ненсі Пелосі, а минулого року - після зустрічі президента Цай з тодішнім спікером Палати представників Кевіном Маккарті під час зупинки в Каліфорнії.

Тайванські джерела в органах безпеки неодноразово попереджали, що Китай може продемонструвати своє негативне ставлення до Лая за допомогою військових навчань.

Після перемоги Лая на виборах у січні Пекін продовжує чинити постійний тиск на Тайвань, включаючи патрулювання берегової охорони біля групи підконтрольних Тайбею островів, розташованих поруч з китайським узбережжям, а також відкриття нових повітряних маршрутів у Тайванській протоці, які, на думку Тайваню, загрожують авіаційній безпеці.

Президентські вибори на Тайвані не потішили Китай, хоча “китайський чинник” і став важливим складником тайванської виборчої кампанії. Більшість тайванців не хоче бути частиною КНР, а погрози та безкомпромісність китайського уряду обернулися протилежними результатами вже треті вибори поспіль. Про деталі цих виборів і те, чому вони важливі для України, читайте в статті Наталії БутирськоїТайванські вибори та Україна: Китаю все важче”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі