Китай посилює тиск на Тайвань на тлі наближення інавгурації нового президента острова — Reuters

Поділитися
Китай посилює тиск на Тайвань на тлі наближення інавгурації нового президента острова — Reuters © depositphotos/AleksTaurus
Ситуація особливо загострилася після загибелі китайських рибалок біля островів, про контроль над якими заявляє Тайвань. 

Тайвань зіштовхнувся з постійним тиском з боку Китаю на тлі наближення інавгурації нового президента острова в травні. Офіційні особи в Тайбеї побоюються, що Пекін може ще більше звузити простір Тайваню для “маневру”, не вдаючись до прямого військового вторгнення, повідомляє Reuters

Відтоді, як нинішній віце-президент Тайваню Вільям Лай переміг на президентських виборах у січні - Пекін “переманив” на свій бік ще одного з небагатьох дипломатичних союзників острова та розпочав регулярне патрулювання берегової охорони навколо островів Цзіньмень, які прилягають до китайського узбережжя та про контроль над якими заявляє Тайбей..

Китай, який претендує на демократично керований Тайвань як на власну територію, всупереч рішучим запереченням острова, вважає Лая сепаратистом.

Відвідавши минулого тижня Тайбей, голова спеціального комітету Палати представників Конгресу США з питань Китаю Майк Галлахер заявив, що патрулювання Пекіна навколо Цзіньмень є частиною системи постійного тиску на Тайвань.

Один іноземний чиновник, який відстежує питання безпеки в регіоні, описав те, що відбувається, як "краплю за краплею" тиску. На його думку, Китай продовжує сигналізувати про те, що йому не подобається Лай, але без військових навчань та прямої військової конфронтації.

"Це частина схеми поступової зміни статус-кво в Тайванській протоці, з'ясування того, що їм може зійти з рук, і переходу до нової норми, що обмежує простір Тайваню для маневру", - сказало джерело Reuters на умовах анонімності.

"Обидві сторони Тайванської протоки є частиною одного Китаю, і Тайвань є частиною Китаю", - сказав речник китайського офісу у справах Тайваню Чжу Фенлянь.

Протягом чотирьох років Тайвань скаржиться на активізацію військового тиску Китаю, зокрема, на регулярні польоти винищувачів над протокою в межах стратегії "сірої зони", спрямованої на виснаження острова без повномасштабного конфлікту.

Високопоставлений тайванський чиновник заявив, що Пекін чинить тиск "день у день" напередодні інавгураційної промови Лая 20 травня. За його словами, прикладом тактики “сірої зони” є і ситуація навколо Цзіньмень.

Напруженість навколо Цзіньмень, однак, навряд чи зменшиться найближчим часом. Представники урядів Тайваню і Китаю цього тижня продовжили переговори про те, як врегулювати інцидент. Сім'ї загиблих вимагають компенсації та вибачень від влади острова.

Тайвань виступив на захист дій своєї берегової охорони після того, як двоє людей на китайському катері, який занадто близько підійшов до прикордонного тайванського острова, загинули. Їхній човен перекинувся при спробі втекти від корабля берегової охорони.

Високопоставлений тайванський чиновник заявив, що Тайвань не буде вибачатися, оскільки це ускладнить роботу правоохоронних органів острова в майбутньому.

Відповідаючи на запитання про те, якою буде реакція Тайваню, якщо китайська берегова охорона "перестарається" під час патрулювання, міністр оборони острова Чіу Куо-ченг сказав, що вони не хочуть конфлікту.

"Уникнути війни не означає ухилятися від неї. У нас є правила підготовки до бою, але ми не хочемо, щоб він стався", - сказав міністр.

Президентські вибори на Тайвані не потішили Китай, хоча “китайський чинник” і став важливим складником тайванської виборчої кампанії. Більшість тайванців не хоче бути частиною КНР, а погрози та безкомпромісність китайського уряду обернулися протилежними результатами вже треті вибори поспіль. Про деталі цих виборів і те, чому вони важливі для України, читайте в статті Наталії БутирськоїТайванські вибори та Україна: Китаю все важче”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі