Тайванські військові постраждали від витоку даних, що стало черговим викликом для кібербезпеки острова, повідомляє Bloomberg.
Хакери отримали конфіденційні документи постачальника телекомунікаційних послуг на Тайвані компанії Chunghwa Telecom Co. та ключових відомств національної безпеки острова, включаючи дані військових і Міністерства закордонних справ, повідомили місцеві ЗМІ. Місцева телекомпанія TVBS також опублікувала скріншот пропозиції хакерів продати цю інформацію для її сюжету, що вийшов в середу, 28 лютого.
На скріншоті зазначалося, що хакери хотіли вивантажити 1,7 терабайта внутрішніх документів найбільшого телекомунікаційного оператора Тайваню, і ці дані містили контракти, підписані компанією з організаціями, в тому числі з урядом. У повідомленні не сказано, скільки грошей хотіли отримати хакери і де вони перебувають.
Chunghwa Telecom почала розслідувати ймовірний витік даних і повідомила про це уряду острова. Компанія додала, що інцидент не мав значного впливу на її діяльність, і вона продовжить посилювати кібербезпеку.
Згодом тайванські військові заявили, що хакери продали в інтернеті дані, викрадені у найбільшої телекомунікаційної компанії острова. За словами Міноборони Тайваню, витік документів, що стосувалися військових, не містив конфіденційної інформації,
Тайванські чиновники раніше заявляли, що офіційні установи й компанії острова є об'єктами десятків мільйонів спроб кібератак щомісяця з боку Китаю, який вважає Тайвань частиною своєї території й пообіцяв взяти його під свій контроль, не виключаючи можливості застосування військової сили.
Експерти з кібербезпеки компанії Google попередили минулого року, що Китай несе відповідальність за "масове збільшення" кібератак проти Тайваню. Президент острова Цай Інвень також заявляла, що Тайвань зіштовхнувся з “посиленням військового залякування, кампаніями в сірій зоні, кібератаками і маніпулюванням інформацією".