Тайвань заявив, що кораблі берегової охорони Китаю увійшли у води біля прикордонних островів

Поділитися
Тайвань заявив, що кораблі берегової охорони Китаю увійшли у води біля прикордонних островів Фото ілюстративне © Getty Images
Китайські човни залишили район після попередження берегової охорони Тайваню.

П'ять кораблів берегової охорони Китаю в понеділок, 26 лютого, увійшли у води навколо островів Цзіньмень, про контроль над якими заявляє Тайвань. Китайські кораблі незабаром відійшли після попередження, заявив Тайбей. Про це повідомляє Reuters.

Цього місяця китайська берегова охорона розпочала регулярне патрулювання навколо прикордонних островів Цзіньмень, які знаходяться поблизу китайського узбережжя, після того, як двоє громадян Китаю загинули, намагаючись втекти від берегової охорони Тайваню, оскільки їхній човен увійшов у заборонені води.

Голова Тайванської ради з питань океану, яка керує береговою охороною, Куан Бі-Лінг повідомила журналістам, що китайські човни залишили район незабаром після заклику берегової охорони Тайваню.

Берегова охорона Китаю поки що не надала жодних коментарів. 

Цього місяця Пекін наголошував, що не визнає жодних заборон або обмеженого доступу для китайських рибальських суден до вод навколо Цзіньмень.

Тайбей має великий військовий гарнізон на островах Цзіньмень. Води району патрулює берегова охорона Тайваню. Міністр оборони Тайваню Чіу Куо-ченг, виступаючи в парламенті, висловив сподівання, що ситуація навколо Цзіньмень не призведе до ескалації.

Цзіньмень був місцем кількох великих зіткнень після громадянської війни, в результаті якої материковий Китай і Тайвань стали управлятися окремо з 1949 року. Пекін вважає самокерований острів частиною своєї території.

Тайвань насторожено ставиться до спроб Китаю посилити тиск після перемоги на виборах президента острова прозахідного кандидата Вільяма Лая. Пекін називає Лая сепаратистом.

Президентські вибори на Тайвані не потішили Китай, хоча “китайський чинник” і став важливим складником тайванської виборчої кампанії. Більшість тайванців не хоче бути частиною КНР, а погрози та безкомпромісність китайського уряду обернулися протилежними результатами вже треті вибори поспіль. Про деталі цих виборів і те, чому вони важливі для України, читайте в статті Наталії БутирськоїТайванські вибори та Україна: Китаю все важче”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі