Китай засудив 78-річного громадянина США до довічного ув'язнення

Поділитися
Чоловіка звинуватили у шпигунстві.

У понеділок Китай засудив 78-річного громадянина Сполучених Штатів до довічного ув’язнення за звинуваченнями в шпигунстві. Це може посилити погіршення відносин між Пекіном і Вашингтоном, пише Associated Press.

Деталі звинувачень проти Джона Шінг-Ван Люна, який також має постійне місце проживання в Гонконгу, не були оприлюднені.

Люн був затриманий 15 квітня 2021 року місцевим бюро контррозвідки Китаю в південно-східному місті Сучжоу, згідно із заявою, опублікованою міським судом проміжної інстанції на своїй сторінці в соціальних мережах. 

Його затримали після того, як Китай закрив свої кордони та запровадив жорсткі внутрішні обмеження на подорожі та соціальний контроль для боротьби з поширенням COVID-19.

Такі розслідування та суди проводяться за зачиненими дверима. Ззвичай жодної інформації, окрім розпливчастих звинувачень на кшталт проникнення, збору таємниць та загрозі державній безпеці, не оприлюднюється.

Авторитарна політична система Китаю та абсолютний контроль правлячої Комуністичної партії над правовими питаннями, громадянським суспільством і свободою інформації запобігають вимогам додаткової інформації, а також судовим оскарженням.

Тривале досудове ув’язнення не є чимось незвичайним у Китаї, і прокурори мають широкі повноваження для притягнення людей до обвинувачень у справах про національну безпеку, незалежно від їхнього громадянства.

У посольстві США в Пекіні заявили, що знають про цей випадок, але не можуть надати більш вичерпних коментарів через питання конфіденційності. 

«Державний департамент не має більшого пріоритету, ніж безпека громадян США за кордоном», — йдеться в заяві посольства, надісланій електронною поштою.

Служби національної безпеки Китаю також провели обшуки в офісах іноземних бізнес-консалтингових фірм у Пекіні та інших містах у рамках придушення іноземних компаній, які надають конфіденційну економічну інформацію.

Іноземні компанії, які працюють у Китаї, зазнають дедалі більшого тиску, оскільки уряд Сі Цзіньпіна посилює контроль над економікою. Це різко контрастує зі спробами заманити іноземних інвесторів після скасування драконівських обмежень через пандемію COVID-19 на початку року.

Відносини між США та Китаєм перебувають на найнижчому рівні за десятиліття через суперечки щодо торгівлі, технологій, прав людини та дедалі більш агресивного підходу Китаю до його територіальних претензій, пов’язаних із самоврядним Тайванем і Південно-Китайським морем. 

Урядові візити високого рівня були призупинені, а американські компанії відкладають великі інвестиції на тлі неоднозначних повідомлень із Пекіна.

Вирок було винесено в той момент, коли президент США Джо Байден їде до Хіросіми, на саміт Великої сімки, після чого відвідає Папуа-Нову Гвінею, острівну державу в Тихому океані в регіоні, де Китай намагається збільшити свій економічний, військовий і дипломатичний вплив. Після успіхів Пекіна в цьому регіоні США та їхні партнери з Азіатсько-Тихоокеанського регіону посилили там свою присутність, пропонуючи інвестиції та фінансову підтримку, що конкурують з тими, які надає Китай.

Лідери країн G7 на саміті у Японії планують обговорити занепокоєння з приводу використання Китаєм «економічного примусу» у своїх ділових зв’язках за кордоном.

Крім того, ЄС та США розробляють спільний план протистояння Китаю в економіці.

 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі