ЄС та США розробляють спільний план протистояння Китаю в економіці

Поділитися
ЄС та США розробляють спільний план протистояння Китаю в економіці © U.S. Secret Service/Twitter
План стосується вирішення проблем, пов'язаних із неринковими практиками Китаю, та координації контролю експорту напівпровідників та інших товарів.

Держсекретар США Ентоні Блінкен, віцепрезидент Європейської комісії Маргрете Вестагер та інші високопосадовці 30-31 травня мають зустрітися у шведському місті Лулео на четвертій конференції Ради ЄС та США з торгівлі та технологій, пише Reuters.

У проєкті заяви йдеться, що обидві сторони розглянуть неринкові методи та економічний тиск, а також мають намір проводити регулярні переговори про зусилля щодо припинення використання знань їхніх компаній, пов'язаних із вихідними інвестиціями, що підтримують технології стратегічних конкурентів - непряме посилання на Китай.

Вони також координуватимуть свої дії щодо контролю за експортом "чутливих товарів", включаючи товари військового призначення та напівпровідники, йдеться в заяві, в якій Китай згадується лише двічі і яка ще може бути змінена до зустрічі.

Брюссель каже, що вважає Китай партнером у деяких галузях, економічним конкурентом та стратегічним суперником. Європейський Союз планує переглянути свою політику щодо Китаю, визнаючи, що координація з більш жорсткими Сполученими Штатами необхідна.

У документі, присвяченому сектору медичного обладнання в Китаї, йдеться про те, що трансатлантичні партнери "вивчають можливі дії" у зв'язку з загрозою, що походить від неринкової політики та практики.

Вони також мають намір співпрацювати у боротьбі з іноземними маніпуляціями інформацією, включаючи "посилення Китаєм російських дезінформаційних матеріалів про війну в Україні".

Обидві сторони також заявили, що вони мають намір співпрацювати з G7 для координації дій щодо протидії актам економічного примусу, таким як торговельні обмеження, які, за інформацією ЄС, Китай запровадив проти Литви, члена ЄС.

Раніше повідомлялося, що Білий дім готує "безпрецедентні" обмеження інвестицій у Китай.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі